Pasaulinė akordeono diena

Mes švenčiame asmenines šventes, dalyvaujame šeimos ir draugų šventėse, minime ir savo profesijai skirtas dienas. Akordeonistai mini ne tik Tarptautinę muzikos dieną, bet turi ir išskirtinai savo šventę – Pasaulinę akordeono dieną, kuri minima gegužės 6-ąją. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai. Būtent gegužės 6-ąją, beveik prieš 200 metų, Austrijoje buvo registruotas pirmasis akordeonas, kuris laipsniškai tobulinamas šiandien jau yra pripažintas klasikiniu instrumentu.

Akordeonistų bendruomenė nėra didelė, lyginant su kitų specialybių žmonių grupėmis, tačiau ji yra aktyviai bendraujanti, kūrybinga. Ji jungia pedagogus, mokinius ir jų tėvus, atlikėjus ir kompozitorius, klausytojus ir akordeono muzikos gerbėjus.

Pasaulinę akordeono dieną mini visų šalių akordeonistai, minime ją ir mes. Tik šį sykį ji buvo kitokia nei įprastai. Negalėdami būti kartu tiesiogiai, visi susitikome internetinėje erdvėje. Mūsų būryje buvo beveik visi gimnazijos akordeonistai, svečiavosi absolventai.  Visi vienu metu iš savo karantino vietos atlikome variacijas N. Paganinio Capriso a-moll tema, tikėdami, kad muzika yra galinga ir gali nugalėti virusą. Moksleiviai noriai dalijosi savo patirtomis draugystės su akordeonu akimirkomis. Renginio metu mokiniai tarė nuoširdų AČIŪ savo mokytojams už nuotolines pamokas.

Šią dieną mūsų laukė ir siurprizas. Šiaulių televizija paruošė reportažą, skirtą Pasaulinei akordeono dienai paminėti. Jo metu skambėjo anksčiau gimnazijos akordeonistų įvairiuose renginiuose padaryti įrašai.

Esame laimingi galėję šią dieną  matyti vienas kitą. Tikime, kad mūsų noras susitikti didins visų motyvaciją aktyviai muzikuoti.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.