Pasaulinė kultūros diena

Balandžio 15 dieną gimnazijoje pirmą kartą buvo minima Kultūros diena. 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.

Ta proga gimnazijoje vyko renginiai, skirti šiai dienai paminėti. 1–7 klasėms buvo rodomas mokyklos teatro būrelio „Žaidžiu teatrą“ (vadovė Laura Pikelienė) spektaklis „Dingę šarvai…“, kuriame pasakojama apie teatro būrelio mokinių bandymą pastatyti istorinę pjesę ir XIII a. žiemgalių kario Alsio nuotykius XXI a. mokykloje. Spektaklio intarpuose grojo 7 klasės mokinys Jonas Vozbutas ir II gimnazijos klasės mokinė Ramunė Gerčaitė. Spektaklis baigėsi nuotaikingu bendru aktorių muzikiniu pasirodymu.

I–IV gimnazijos klasės dalyvavo proto mūšyje „Ką aš žinau apie kultūrą?“. Mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie gimnazijos, Šiaulių, Lietuvos ir viso pasaulio kultūrinį gyvenimą. Renginį pradėjo II gimnazijos klasės mokinių ansamblis: Gabija Babkinaitė, Simona Balčiūnaitė ir Agnė Balčiūnaitė. Merginos pagrojo fortepijoninį kūrinį. Kol komisija aptarinėjo rezultatus, dalyviai klausėsi kūrinių, kuriuos atliko II gimnazijos klasės mokinė Gabija Babkinaitė ir abiturientai Arnas Šimaitis ir Mantas Žemeckas.

Vertinimo komisijos nutarimu geriausiai proto mūšyje pasisekė IV gimnazijos klasės mokiniams, kurie įrodė, kad laikas yra žinių kiekio pamatas. Visos komandos buvo apdovanotos diplomais ir saldžiais prizais.

Kultūros dieną organizavo Mokinių taryba (pirmininkė Kamilė Fokaitė) kartu su teatro mokytoja Laura Pikeliene ir neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Dale Marcišauskiene.

Nuotraukų autoriai: mokytoja A. Juškaitė ir I gimn. kl. mokinys L. Sandhu Repšys.

Daugiau nuotraukų. 

II gimnazijos klasės mokinė Ramunė Gerčaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.