Pasaulio pažinimo pamoka Fotografijos muziejuje

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma?

Spalio 11 dieną trečiokai lankėsi Šiaulių fotografijos muziejuje, dalyvavo edukacinėje veikloje ir įsitikino, kad fotografuoti be fotokameros įmanoma.

Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, mokiniai gamino fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų.  Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Mokinukai iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų dėliojo savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Kūrinėlius apšvietė kryptine šviesa ir vėliau ryškino specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip atsirado vaizdas be fotokameros!

Pasidžiaugę darbais užlipome į Fotografijos muziejaus terasą. Pro monoklius trečiokėliai žvelgė į senųjų Šiaulių panoramas, kurias galima palyginti su iš aukšto atsiveriančiais įspūdingais šiuolaikinio miesto vaizdais. Nepamirštamus įspūdžius patyrė įžengę į fotoaparato vidų.

Trečiokai džiaugiasi daug sužinoję ir patyrę.

Pradinių klasių mokytoja Alina Mockuvienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.