Pasiekimai Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje

Gruodžio 4 dieną Zoom platformoje vyko 26-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados baigiamasis etapas, kuriame iš Šiaulių miestui atstovavusių trijų dalyvių, net dvi ‒ mūsų gimnazijos mokinės. Tai abiturientė Eva Buitvidaitė ir II gimnazijos klasės mokinė Deimantė Jonaitytė, Šiaulių miesto ture laimėjusios 1-ąją ir 2-ąją vietas. Miesto ture taip pat dalyvavo II gimnazijos klasės mokinė Liepa Bartkutė. Mokines olimpiadai ruošė mokytoja Aida Juškaitė.

Dailės olimpiados tikslas yra plėtoti mokinių kultūrą bei saviraišką, rasti itin gabius mokinius ir juos ugdyti. Šių metų olimpiados tema „Lietuvos raudonoji knyga“. Baigiamajame olimpiados etape dalyvavo 52 įvairių Lietuvos miestų ugdymo įstaigų 8 klasių ir I‒IV gimnazijos klasių mokiniai, kurie savo darbuose perteikė savitą požiūrį į gimtojo krašto gamtą ir jos išsaugojimą. Nuotolinė olimpiada truko labai ilgai ‒ nuo 7.45 iki 18.30 val., dalyviai per 4 valandas turėjo sukurti darbą A2 formato lape, po to pristatyti jį komisijos nariams, atsakyti į jų pateiktus klausimus. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokinėms savo kūriniuose ir vėl pavyko kūrybingai perteikti temą „Būti gamtoje, reiškia tapti tūkstančio stebuklų liudininku“ ir įtikinamai, sklandžiai vertinimo komisijai pristatyti sukurtą darbą bei savo darbų portfolio.

Gruodžio 11 dieną nuotoliniu būdu Zoom platformoje vyko jauki ir šilta laureatų apdovanojimo šventė, kurios metu buvo pasveikinti jaunieji Lietuvos dailės talentai.

„Nelaukite užduočių iš mokytojų, tėvų, gyvenimo. Atvirkščiai, patys jas formuluokite, klauskite ir patys ieškokite atsakymų eksperimentuodami, nesutikdami, su įsiūčiu ir užsidegimu!“, ‒ sveikindama 26-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados laureatus, kalbėjo olimpiados komisijos pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos Senato pirmininkė, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėja doc. Marija Marcelionytė-Paliukė. Vertinimo komisijos pirmininkė pasveikino visus laureatus, kiekvienam skirdama nuoširdų individualų linkėjimą.

Eva Buitvidaitė apdovanota II laipsnio diplomu. ,,Eva, man asmeniškai esi šios olimpiados atradimas! Minėjai, kad piešti pradėjai visai neseniai, prieš kiek seniau nei metus. Tad palinkėjimas labiau tavo esamiems mokytojams ir būsimiems ‒ lai netrukdo tau skleistis. Tiesą sakant, geriausi mokytojai tie, kurių buvimo nesijaučia, bet jie yra ir, reikalui esant, mūru stovi už savo mokinį. Tavo pirmųjų kūrybinių kompozicijų pavydėtų ne vienas garsus Lietuvos meno klasikas.“, ‒ sakė M. Marcelionytė-Paliukė.

Deimantė Jonaitytė apdovanota III laipsnio diplomu. M. Marcelionytė-Paliukė: ,,Deimante, turi piešėjos talentą. Tavo olimpiados darbas sužavėjo ekspresija ir raiškos jėga. Visiškai nepasigedau spalvų! Anglis ir pieštukas paklūsta tau. Galiu tik palinkėti tęsti, eksperimentuoti ir piešti kasdien kaip išprotėjusiai. Nustebintum ne tik save pačią.“

Sveikiname olimpiados laureates ir linkime toliau plėtoti savo kūrybinius gebėjimus bei sėkmingai atstovauti sau ir mūsų gimnazijai dailės parodose, konkursuose, projektuose!

Mokytoja Aida Juškaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.