Pasitikrinome žinias apie Europos Sąjungą

2015 m. gegužės 7 d. Lietuvoje jau šeštą kartą vyko „Europos egzaminas“, skirtas paminėti Europos dieną. Šiemet savo žinias apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas, panoro išmėginti 15 Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinių. Aktyviausiai įsijungė 10 klasės mokiniai.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje mokyklai atsiuntė mokomąją  medžiagą apie ES, jos struktūrą ir institucijas. Mokiniai turėjo galimybę paskaityti pateiktą informaciją bei pasiruošti Europos egzaminui.

 Šiais metais konkurso užduotys mūsų mokiniams pasirodė sudėtingos, reikalaujančios įvairiapusių žinių. Iš 15 klausimų teisingai buvo atsakyta tik į 6 ar 8. Sunkiausiai įveikiamas klausimas buvo apie darbo ir gyvenimo sąlygas užsienyje, kai reikėjo pasirinkti ES šalį, kuri tenkintų tris patogumus: turėtų eurą, priklausytų NATO aljansui ir Šengeno erdvei.

Susumavus egzamino rezultatus paaiškėjo, kad 10 klasės mokinės Karolina Rekštytė, Rusnė Navickaitė ir Vaida Baikauskytė surinko vienodą balų skaičių ir įgijo teisę dalyvauti egzamino II ture. Burtų keliu buvo nustatyta, kad gimnazijai atstovaus Rusnė Navickaitė. Gegužės 14 dieną ji sprendė testą internetu ir surinko 25 taškus, tačiau į finalą nebepateko. Dėkojame Rusnei už dalyvavimą.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.