Penktokų išvyka

Rugsėjo 3 dieną, penktadienį, penktokų klasė išsiruošė į išvyką turėdami norą aplankyti baltų kultūros pažinimo centrą. Pakeliui trumpam stabtelėjome prie paminklų Algirdui Juliui Greimui, Povilui Višinskiui, prisiminėme ir galbūt kai kurie pirmą kartą išgirdo apie šiuos žymius Šiaulių krašto žmones. Žinias vėliau galės gilinti pamokose. Eidami Šiaulių bulvaru ieškojome Algirdo Juliaus Greimo žodžių apie kultūrą, juos radome užrašytus ant vieno gyvenamojo namo sienų, sustojome prie jau legendiniu tapusio miesto laikrodžio, fontano „Pelikanai“, ieškojome ir aptikome mažosios architektūros objektų. Trumpam užsukome į atnaujintą Kaštonų alėją, kur judrūs penktokai ieškojo kiekvienas savojo kaštono, rinko spalvingus klevo lapus.

Pagrindinis išvykos tikslas ‒ baltų populiarinimo centras „Baltų kelias“. Jis įkurtas visai neseniai, 2021 metų pavasarį. Centre esanti ekspozicija lankytoją skatina keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį pasaulį. Čia gausu šiuolaikinių technologijų, kuriomis įdomiai pristatoma baltų istorija, lankytojas įtraukiamas į įvairias veiklas. Centro stendų pavadinimai pateikti Brailio raštu, jo patalpa pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia.

Kiekvienas mokinys, išklausęs mus svetingai priėmusių centro darbuotojų pristatymą ir paaiškinimus, rado sau įdomią veiklą šioje baltų pažinimo centro erdvėje.

Visiems patiko interaktyvūs žaidimai, kurių čia yra keturi, dėmesį patraukė įvairios dėlionės. Galima buvo klausyti, uostyti, regėti, liesti… Iš vaikų veidų buvo aišku, jog centre jiems patinka. Jau vėliau, aptariant mūsų kelionę klasėje, paaiškėjo, jog tikrai veiklos naujoje miesto erdvėje mokinukams buvo įdomios, grįžtų ten dar kartą.

Šį mėnesį minima ir Baltų vienybės diena, todėl visai įdomu ir su tėveliais apsilankyti šioje naujoje miesto erdvėje.

Klasės vadovė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.