Perskaitytų knygų loterijos rezultatai ir aktyviausių bibliotekos skaitytojų rinkimai

Vasario mėnesį kartu su mokykloje vykusiais renginiais, skirtais gimtajai kalbai, bibliotekoje prasidėjo knygų loterija. Ši akcija buvo skirta skaitymo skatinimui.

1-5 klasių mokiniai savo piešiniais papuošė dėžutę, į kurią buvo metamos perskaitytų ir aprašytų knygų sunumeruotos kortelės. Iš pirmokų klasės į biblioteką buvo atnešta per 50 grožinės literatūros knygų, iki tol šių pavadinimų leidinių čia neturėta, tad bibliotekos lankytojai turėjo galimybę pasirinkti įvairesnių knygų skaitymui. Kiekvieną savaitę loterijos dėžutė pildėsi naujais knygų aprašymais. Planuota, jog loterija vyks iki balandžio pradžios.

Knygų loterijoje dalyvavo įvairių klasių mokiniai, tačiau jau nuo pat pradžių aktyviausiai renginį palaikė  pradinukai,  juos skatino ir skatina skaityti šaunios klasių mokytojos.

Prasidėjus karantinui bibliotekininkė, norėdama, jog moksleiviai nepamirštų mokyklos bibliotekos, nuotoliniu būdu mokytojams siuntė viktorinas apie knygas, kalendorines šventes. Džiugu, jog viktorinos buvo panaudotos mokinių veikloje. Nacionalinės bibliotekų savaitės proga vaikai atliko viktorinos užduotis apie biblioteką,  prisiminė, ką galima veikti mokyklos bibliotekoje, kokių taisyklių čia atėjus reikėtų laikytis.

Karantino metu vaikai  toliau dalyvavo knygų loterijoje virtualiai, skaitydami savo namuose turimus leidinius, po to siųsdami knygų aprašymus į elektroninį mokyklos bibliotekos paštą.

Vaikai skaitė įvairias knygas, daugelis pamėgo R. R. Russello „Prietrankos dienoraštį“, A. Lindgren, J. K. Rowling kūrinius.

III gimnazijos klasės mokinė Austėja Špokauskaitė, aktyvi bibliotekos lankytoja, viena pirmųjų užpildė perskaitytos knygos kortelę, jai skirta padėka už dalyvavimą knygų loterijoje ir aktyvų skaitymą šiais mokslo metais.

Pagyrimų nusipelnė ir mažiausieji– 1 klasė. Šios klasės mokiniai loterijai aprašė net 15 knygų.

Džiugina  nuolatiniai bibliotekos lankytojai – 2 klasė. Šios klasės mokinukai daug ir įvairių knygelių skaitė jau nuo mokslo metų pradžios, dar iki perskaitytų knygų loterijos paskelbimo. Sunku buvo išrinkti daugiausiai knygų perskaičiusį vaiką, nes čia tokių šaunuolių daug. Aktyviausiu bibliotekos lankytoju ir skaitytoju šiais metais pripažintas 2 klasės moksleivis Jokūbas Gedvilas.

Susumavus knygų loterijos rezultatus, paaiškėjo, jog daugiausiai knygų, net 38, perskaitė 4 klasės moksleiviai. Ši klasė aktyviai dalyvavo perskaitytų knygų loterijoje virtualiai, Net 11 knygų aprašymai atkeliavo elektroniniu paštu. Daugiausiai knygų perskaitė ir aprašė, dalį aprašymų atsiuntė bibliotekos elektroniniu paštu Rimantė Vaitkutė. Sveikiname ir linkime, kad pomėgis skaityti lydėtų visą gyvenimą!

 Mokyklos bibliotekos padėka skirta ir aktyviausiam bibliotekos lankytojui ir skaitytojui mokytojui Rimantui Abukevičiui.

Bibliotekininkė pažada, jog rudenį, kai susitiksime, visi perskaitytų knygų loterijoje dalyvavę vaikai galės rasti sau skirtą prizą. Kad skaitymo teikiamas pažinimo džiaugsmas nebūtų pamirštas, biblioteka pasiūlys ir vasarą dalyvauti kituose skaitymui skatinti skirtuose renginiuose. Vienas iš jų turėtų aktyvius skaitytojus sudominti jau birželio 1 dieną. Linkime į vasarą įžengti su gera nuotaika ir įdomia knyga!

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.