Pianisčių sėkmė Paryžiuje

2012 m. balandžio 16-21 d. Paryžiuje vyko XI tarptautinis Nikolajaus Rubinšteino pianistų konkursas, kuriame dalyvavo 3 mūsų mokyklos mokinės: ketvirtokė Miglė Štabokaitė, devintokė Medeinė Mickevičiūtė ir dvyliktokė Marija Ivaškevičiūtė.

Konkurso dalyviai varžosi 6 grupėse ir yra skirstomi pagal grojimo metus: pradedant debiutantais, kurie groti mokosi ne daugiau 4 metus ir baigiant brandžiais atlikėjais. Anot vertinimo komisijos pirmininko I. Lasko, šio konkurso pagrindą sudaro Maskvos P. Čaikovskio konservatorija ir jos „atšakos“ – buvusios Tarybų Sąjungos šalių atstovai. Konkurse varžėsi virš 80 dalyvių  iš 9 šalių.

Džiugu, kad mūsų mergaitės garbingai varžėsi su vadinamosios „rusiškosios“ mokyklos atstovais – rusais, serbais, uzbekais. Debiutantų grupėje pasirodė daugiausia – virš  40 mažųjų pianistų. Miglė Štabokaitė (mokytoja-ekspertė L. Mameniškytė) buvo įvertinta II vietos diplomu!

Sėkmingai pasirodė ir kitos mūsų mokyklos mokinės.  Medeinė Mickevičiūtė (mokytoja-metodininkė M. Kaubrienė ) taip pat tapo II vietos laureate, o Marija Ivaškevičiūtė (mokytoja L. Mameniškytė), kuri vienintelė atstovavo Lietuvą savo grupėje, buvo apdovanota III vietos diplomu.

Iš kelionės parsivežėme daugybę įspūdžių. Ir nors žydintis Paryžius nelepino šiltu oru, stengėmės pamatyti ir aplankyti kuo daugiau miesto įžymybių. Aplankėme d Orsi muziejų, kuriame eksponuojamos iškiliausios impresionistų ir postimpresionistų drobės bei XX a. prancūzų skulptorių žymiausi darbai. Didelį įspūdį paliko Dievo Motinos katedra, siauros Monmartro gatvelės, žydintys Liuksemburgo sodas ir Tiuirli parkas ir, aišku, žvilgsnis į naktinį Paryžių nuo Eifelio bokšto. O kur dar nepakartojami mergaičių ir mamos Rasos nuotykiai Disneilende!

Grįžusias „paryžietes“ maloniai nustebino šiltas sutikimas – balionais išpuoštos klasės. Ačiū!

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.