Pianistės Medeinės Mickevičiūtės koncertas-sugrįžimas

Spalio 10 d. Šiaulių kultūros centre koncertinė įstaiga „Saulė“ gyvos muzikos išsiilgusius klausytojus pakvietė į koncertinio turo „Pasaulio muzikos spalvos“ baigiamąjį koncertą. Jame pasirodė pianistė Medeinė Mickevičiūtė, 2015 metais baigusi mūsų gimnaziją. Fortepijono grojimo meno ji mokėsi pas mokytoją Mariją Kaubrienę. 2020 metais pianistė baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Jurgį Karnavičių. Šiuo metu ji tęsia magistro studijas Estijos muzikos ir teatro akademijoje, mokosi pas profesorių Ilja Ivari.

Scenoje atlikėja M. Mickevičiūtė grojo su jau 55-erius metus gyvuojančiu profesionaliu Šiaulių pučiamųjų orkestru ir saksofonininku Gediminu Brūzga. Idėja šią gražią draugystę, užsimezgusią 2020 metų sausį po vieno bendro koncerto Šiauliuose, vainikuoti muzikine kelione po Lietuvą, kurios metu koncertuota Vilniaus rotušėje ir Kauno filharmonijoje, kilo orkestro meno vadovui ir dirigentui Sigitui Vaičiulioniui.

Klausytojai turėjo progos išgirsti B. Bartoko „Rumuniškus šokius“, D. Šostakovičiaus  Koncertą fortepijonui Nr. 2 ir populiariąją G. Gershwino „Žydrąją rapsodiją“. Maloniai nustebino Medeinės laisvas ir brandus muzikavimas, kontaktas su orkestru. Skambėjusią muziką puikiai papildė koncerto vedėjos Raimondos Sližienės istorijos apie kūrinius ir jų autorius.

Be galo gera, kad mūsų gimnaziją baigę mokiniai lyg tie paukščiai pavasarį nepamiršta savo gimtojo lizdo… Grįžta subrendę, sukaupę savąją kūrybinę patirtį, norintys ja dalintis su klausytojais. Lauksime naujų susitikimų!

Nuotraukų autorius Rolandas Parafinavičius.

Mokytoja Marija Kaubrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.