Piešimo pamokos bibliotekoje

Sausio 30 d. 8 klasės mokiniams piešimo pamokos vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje esančiame Knygos grafikos centre, kuriame jie apsilankė su mokytojomis Aida Juškaite ir Janina Budriene. Jaunuoliams buvo pristatyti garsaus grafiko, vieno žymiausių Lietuvos ekslibrisų kūrėjo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Petro Repšio asmenybė ir ŠAVB išleistas jo ekslibrisų katalogas, paanalizuoti konkretūs ekslibrisai bei naudota technika.

Knygos grafikos centras pradėjo antrąją projekto „Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida“ dalį. Tai edukacinio, kūrybinio pobūdžio veiklos moksleiviams, kuriomis siekiama išleistą katalogą įveiklinti populiarinant ekslibriso meną ir P. Repšio kūrybą, paskatinti jaunimą domėtis knygos ženklais kaip dėmesio verta kūrybos kryptimi, istorijos ir meno tyrinėjimo objektu. Pamokos pradžioje apie ekslibrisą, katalogą papasakojo projekto vadovė Asta Kaktytė.

Antrojoje pamokos dalyje moksleiviai mokėsi kurti ekslibrisus – ne įprastus, bet proginius, skirtus šiemet švenčiamam bibliotekos 70-ies metų jubiliejui paminėti.

Edukacinę veiklą vedusi grafikė Vaiva Kovieraitė-Trumpė apibendrino: „Atsispiriant nuo Petro Repšio kūrybinio braižo, pasitelkiant grafinį vaizdavimo būdą, moksleiviai kūrė ekslibrisus, skirtus Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos 70-mečiui. Savitai interpretuodami žymaus dailininko kūrybą, susipažino su ekslibriso, kaip mažosios grafikos formos, kūrimo bei komponavimo ypatybėmis“.

Atrinkti moksleivių ekslibrisai bus eksponuojami bibliotekoje rudenį.

Dovanų gautą Petro Repšio ekslibrisų katalogą galima apžiūrėti mūsų gimnazijos bibliotekoje.

Mokytoja Janina Budrienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.