PIF Castelfidardo

Akordeonas ir Italija ‒ neatsiejami: čia gimsta mūsų instrumentai, čia vyksta prestižiniai akordeonistų konkursai. Vienas jų ‒ PIF Castelfidardo. Castelfidardo ‒ tai miestas, kurio simbolis yra  akordeonas. Dar pernai mes mėgavomės šio miesto išskirtinumais, dalyvavome konkurse, lankėmės akordeonų gamyklose, bendravome su geriausiais pasaulio atlikėjais, pedagogais, gabiausiais mokiniais.

Šiais metais situacija visai kitokia. Nepaisant pasaulinės pandemijos konkursas įvyko. Jame nuotoliniu būdu, išsiųsdami pasirodymo įrašus, ryžosi dalyvauti 7 klasės mokinys Motiejus Dudnikas ir akordeonistų kvartetas „Sondeckiukai“, kuriame groja Jonas Vozbutas, Orinta Lukauskaitė, Miglė Dambrauskaitė ir Nojus Rimkus. Kategorijos dalyvius, kuri apjungė jaunuosius atlikėjus iki 18 metų, atliekančius įvairaus žanro muziką ir muzikuojančius tiek solo, tiek įvairios sudėties ansambliuose, virtualioje erdvėje vertino klausytojai. Džiugu, kad mūsų atlikėjai neliko nepastebėti, surinko nemažai balsų, o kvartetą atžymėjo ir vertinimo komisija. Tai buvo pirmasis rimtas konkursas virtualioje erdvėje.

Puiki žinia atskriejo ir iš  Sankt-Peterburgo klubo „Harmonika“. Motiejus Dudnikas dalyvavo klubo organizuojamuose virtualiuose koncertuose, o jo pasirodymas buvo atrinktas į koncertą „The best…“, kuris vyko rugsėjo mėnesį.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.