Pirmieji tarptautinio festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ akordai

Gegužės 5-ąją, Pasaulinės akordeono dienos išvakarėse, Šiauliuose nuskambėjo pirmieji XIV tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ akordai. Festivalis išaugo iš Šiaulių krašto akordeonistų ansamblių parado, kuris pirmą kartą įvyko 1997 metais. Kiekvienais metais renginys plėtėsi, į savo programą įjungdamas vis daugiau svečių koncertų, seminarų, jaunųjų atlikėjų konkursą. Netrukus jis peraugo į respublikinį renginį, o vėliau ‒ į tarptautinį akordeono muzikos festivalį-konkursą.

Džiaugėmės gražiais, pilnas sales klausytojų surenkančiais renginiais, kūrėme naujus planus, tačiau pasaulinė pandemija palietė visus. Todėl XIII festivalis-konkursas buvo išskirtinai kuklus nuotolinis renginys.

Ruošiantis šių metų renginiui ryžomės jo vykdymo laiką perkelti iš rudens į pavasarį. Tikslas buvo parodyti svečiams vis gražėjantį mūsų miestą. Deja, ir šį kartą viskas yra ne taip, kaip norėtųsi… Puiku, kad didžioji dalis jaunųjų atlikėjų konkurse galės dalyvauti įprastiniu, o ne nuotoliniu būdu.

Festivalio pradžią „Polifonijos“ koncertų salėje paskelbė gimnazijos direktorė Regina Marozienė. Esame dėkingi jai už palaikymą ir buvimą kartu. Festivalio atidarymo koncerto miesto bendruomenei programą organizavome savo jėgomis. Su akordeono istorijos raida susirinkusiuosius supažindino mokytoja Daiva Vasauskienė. Koncertinėje programoje dalyvavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos atlikėjai akordeonistai, pianistas Povilas Ušinskis, smuikininkė Ugnė Krikščiūnaitė, dainininkė Adrijana Balsytė, būgnininkas Dovydas Dockevičius, mokytojos Ritos Daukantaitės vadovaujamas vokalinis ansamblis. Jungtiniame akordeonistų orkestre grojo Šiaulių miesto muzikos mokyklų mokytojai Vitalija Ponelienė, Janina Mažonaitė, Zita Bružienė, Linas Onaitis ir mūsų gimnazijos mokytoja Daiva Vasauskienė. Atlikėjus ir skambančią muziką klausytojams pristatė visų ‒ nuo pirmojo iki šių metų ‒ mūsų festivalių vedančioji Raimonda Sližienė.

Už pagalbą ruošiant akordeono šventę ir koncertinę programą jai visų akordeonistų vardu dėkojame mokytojams Nijolei Prascevičienei, Ritai Daukantaitei, Beatai Smiltinikienei, Raimondai Sližienei, nenuilstančiam IT specialistui Žilvinui Simeliui. Už nuolatinį dėmesį ir palaikymą dėkojame gimnazijos administracijos ir ūkio personalo darbuotojams.

Festivalio „Linksmasis akordeonas“ atidarymo koncertas buvo graži dovana visiems akordeono muzikos mėgėjams Pasaulinės akordeono dienos proga.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.