Pirmokėliai – „Šaltinėlio” bibliotekos svečiai

„Kažkur toli yra šalis.
Tokia graži, miela.
Tenai gyvena pasaka
Ir netgi ne viena.

Gyvena ragana pikta
Ir fėja toj šaly,
O jei norėsi, tai ir tu,
Į ją patekt gali!

Aš paslaptį atskleist galiu,
Kas ta šalis yra.
Juk tu ir ji geri draugai,
O vardas jos – KNYGA”.

Vasario 13 d. gimnazijos pirmokėliai lankėsi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Šaltinėlio” filiale. Bibliotekoje vyko renginys „Augu kartu su knyga”, skirtas pirmokų priėmimui į skaitytojų gretas. Smalsūs pirmokėliai klausėsi bibliotekininkių pasakojimų apie biblioteką ir jos teikiamas paslaugas.

Knygelių bibliotekoje yra daug ir įvairių. Kaip nepaklysti jų įvairovėje ir išsirinkti tinkamą? Pristatydamos knygeles, bibliotekininkės skaitė ištraukas, rodė iliustracijas, uždavinėjo klausimus, kvietė pačius vaikus paskaityti. Pirmokai susipažino su  bibliotekoje esančiomis didžiausio ir mažiausio formato knygomis, pradinukams skirta grožine literatūra, poezijos knygomis, žinynais, enciklopedijomis. Mažiesiems lankytojams ypač patiko knygelės su garsais bei knygos-žaidimai.

Pirmokėliai buvo pakviesti suvaidinti šešėlių teatro spektaklį. Mokiniai tapo spektaklio „Dangus griūva” artistais ir žiūrovais. Vaikams labai patiko bibliotekoje esantis žaidimų kambarys, daugelis čia rado įdomių stalo žaidimų.

Pirmokėliai buvo supažindinti su knygučių išdavimo ir grąžinimo taisyklėmis, jiems buvo išduoti skaitytojo bilietai. Mokiniai rinkosi knygeles, atsižvelgdami į savo pomėgius, klausė patarimų bibliotekininkių ir mokytojos. Džiaugiuosi pirmokų nusiteikimu tapti tikrais knygų mylėtojais, knygose ieškoti atsakymų į kylančius klausimus.

Mokytoja Rasa Gudmonienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.