Pirmokų išvykos

Per keletą pirmųjų mokslo metų savaičių aplankėme du muziejus ir biblioteką. Susipažinome su bibliotekininko ir policininko darbu. „Aušros“ muziejuje susipažinome su geležies amžiaus rūbais, papuošalais bei buities daiktais. Ne tik klausėmės įdomaus pasakojimo apie žmonių gyvenimą, darbus, bet ir galėjome apžiūrėti, paliesti įrankius, papuošalus, bandėme su titnagu įskelti ugnį. Išmokome nusivyti spalvotą virvutę (iš vikingų išmoktu būdu) naudojant akmenukus. Apžiūrėjome muziejuje etnografinę ekspoziciją.
Lankėmės ŠU bibliotekoje. Tai buvo pirmoji pažintis su biblioteka. Susipažinome su bibliotekos veikla, pagrindinėmis elgesio taisyklėmis joje. Vartėme didžiausią, brangiausią, mažiausią, seniausią, paauksuotais puslapiais knygas esančias bibliotekoje. Visi bandėme pakelti didelius medinius šachmatus.
Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato muziejuje sužinojome policijos atsiradimo (įkūrimo) istoriją, policijos tradicijas. Muziejuje matėme pareigūnų darbo priemones: senus telefonus, reguliuotojų lazdeles, pirmąją radijo ryšio techniką ir kt. Didžiausią įspūdį paliko „tramdomoji kėdė“, nusikaltėlių įrankių kolekcija, įvairių šalių policininkų kepurės bei uniformos.

1 klasės mokytoja Alina Mockuvienė ir mokiniai

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.