Pirmokų kelionė laiko mašina

Baigiantis mokslo metams, gimnazijos pirmokai nutarė leistis į netradicinę kelionę. O keliavo jie į Šiaulių „Aušros” muziejaus rūmus. Atkurtoje ir įrengtoje Lietuvos tarpukario pradžios mokyklos klasėje vaikus stebino autentiški atverčiami suolai, keistai suliniuota mokyklinė juoda lenta, senovinis mokytojo stalas. Įdomu buvo pamatyti tarpukario mokymo priemonių pavyzdžius: vadovėlius, sąsiuvinius, rašymo reikmenis, mokyklos baigimo pažymėjimus, pažymių knygeles, mokyklinius varpelius.

Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Pirmokams vyko dvi dailyraščio pamokos.  Juk taip svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje iš pradžių pieštuku, o po to mirkomu  plunksnakočiu vieną po kitos vaikai raitė dailias raideles ir jungė jas į žodžius. Pirmokai labai nustebo sužinoję, kad senojoje mokykloje drausdavo rašyti kaire ranka ir buvo taikomos fizinės bausmės.

Senovinis skambutis vaikus pakvietė į pertrauką. Jos metu išmokome žaisti nuotaikingą lietuvių liaudies  žaidimą „Žiužis”. Pirmokai į savo mokyklą grįžo išsitepę pirštus rašalu, daug sužinoję ir pasijutę tikrais tarpukario pradžios mokyklos mokiniais.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.