Pirmokų pažintis su vaiko teisių specialisto – gynėjo specialybe

Vaikai iš prigimties yra smalsūs bei atviri naujoms patirtims, nuo mažens domisi visuomeniniu gyvenimu, žaisdami imituoja įvairių profesijų atstovus. Paklausti, kuo jie norėtų būti, dažnai įvardija tėvelių profesijas.

Siekdami pagilinti ir praplėsti savo žinias apie įvairias profesijas, gimnazijos pirmokai jau nuo mokslo metų pradžios nusprendė įsitraukti į projektinę veiklą „Šok į tėvelių klumpes“.

 

Rugsėjo 23 d. mažieji mokinukai lankėsi Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje, kur susipažino su vaiko teisių specialistėmis ‒ gynėjomis. Vaiko teisių gynėjos papasakojo apie savo darbą, akcentavo, kad labai svarbu užtikrinti vaikų saugumą, gerbti jų emocijas ir nuomonę.

Susitikimo metu mokiniai kartu su specialistėmis aptarė savo teises, kurios vaikų gyvenime yra labai svarbios. Taip pat suprato, kad ne mažiau svarbios yra ir vaiko pareigos.  Laikydamiesi pareigų vaikai užauga ne tik sveikais, laisvais, bet ir gerais žmonėmis.

Dėkojame Adrijos mamytei už suteiktą galimybę apsilankyti jos darbovietėje ir iš arčiau susipažinti su labai svarbia vaiko teisių specialisto – gynėjo specialybe.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Butenienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.