Pirmosios pradinukų veiklos už gimnazijos sienų

Rugsėjo 2 dieną 1‒3 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos veiklose. Pirmokai ir trečiokai užsiėmimo „Lietuvos miško gyvūnai ir jų paslaptys“ metu sužinojo  apie žvėrelius, ką jie veikia, kuo minta, kiek sveria, kaip atrodo jų pėdsakai. Bandė atspėti gyvūnus jų nematydami, tik klausydami žvėrelių garsų įrašų. Pabaigoje žinias apie miško gyvūnus vaikai tikrinosi „Kahoot“ viktorinoje. Antrokai užsiėmimo „Pasakų dirbtuvės“ metu, dirbdami individualiai ir grupelėse, sugalvojo naują pasakos pabaigą, ją iliustravo ir pristatė kitiems. Tada klausėsi originalios pasakos pabaigos, ją palygino su draugų sukurtomis.

Po įdomių užsiėmimų apsilankėme šalia esančiame parke, jaukioje žaidimų aikštelėje aktyviai praleidome laiką.

Rugsėjo 3 dieną pradinukai lankėsi Šiaulių jaunųjų technikų centre. Antrokai gamindami šampūną, sužinojo jo paskirtį, sudėtį. Edukacijos metu vaikai susipažino su įvairiais augalais, jų naudingosiomis savybėmis. Kiekvienas išsirinko savo mėgstamiausią kvapą ir pasigamino šampūną.

Pirmokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „LEGO kūrybinė laboratorija: išmanusis OZOBOT miestas“. Mokinukai susikaupę klausėsi pasakojimo apie aukščiausius pasaulio dangoraižius, patys bandė sukonstruoti patį aukščiausią bokštą.

Trečiokai daug įdomių dalykų sužinojo apie Marsą, koks atstumas iki jo, kas pirmieji nusileido, kaip atrodo Olimpo kalnas, ar įmanoma gyventi Marse, kaip atrodytų miestai šioje „Raudonojoje“ planetoje. Pasiskirstę poromis, mokiniai mokėsi valdyti robotukus, sutartinėmis spalvomis pažymėdami jiems kelią, nurodydami komandas, drauge mokėsi priimti vieningą sprendimą.

Smagu, kad naujieji mokslo metai prasidėjo įdomiomis veiklomis už gimnazijos sienų. Tikimės, kad tokių užsiėmimų turėsime visus metus.

Pradinių klasių mokytojos Aušra Adomaitytė, Alina Mockuvienė, Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.