Popietė su šeima gamtoje

Šeštadienio, rugsėjo 24-osios rytą, nepabūgę apniukusio dangaus ir prognozuojamo lietučio, gimnazijos 1–4 klasių mokinukai su savo tėveliais, broliukais, sesutėmis, seneliais bei mokytojomis ir net keturkojais draugais susiruošė į žygį „Talkšos ekologiniu taku“. Prie geležinės lapės mus pasitiko šio žygio vadovė Inga, kuri trumpai pristatė maršrutą, stoteles, laukiamas užduotis, papasakojo padavimą apie Talkšos ežero atsiradimą.

Netrukus pajudėjome prie stotelės „Kulpės vaga“, kur sužinojome, kad Kulpė sujungia Talkšos ir Ginkūnų ežerus. Praėję Žemažolės pievą, šaltinėlius, atsidūrėme „Svajonių stotelėje“. Vadovė Inga papasakojo apie medžius vampyrus (šermukšnį, alksnį), kurie sugeria mūsų energiją, ir apie medžius donorus (ąžuolą, eglę, pušį…). Tad netrukus sulaukėme pirmosios užduoties. Turėjome išsirinkti labiausiai patikusį medį ir prie jo prisiglausti ar apsikabinti, o svarbiausia – pasvajoti.

Aplankėme stoteles „Pailsėk“, „Paukščių buveinė“, susipažinome su ežero paukščiais, matėme jų nuotraukas, stebėjome juos pro žiūronus. Ąžuolų giraitėje užduotis atliko ne tik vaikai, bet ir tėveliai. Vaikai vaškinėmis kreidelėmis bandė išgauti medžių kamienų atspaudus, o tėveliai suko galvas, kaip apsiniaukusią dieną atrasti šiaurę. Džiugu, kad tėveliai – tikri gamtos žinovai. Puikiai pavyko atpažinti iš paveikslėlių ir Salduvės bei Talkšos parkuose gyvenančius gyvūnus, paukščius, vabzdžius.

 Žygio pabaigoje mūsų laukė paskutinė užduotis „Žemės menas“ – iš įvairios gamtinės medžiagos sukurti paveikslą. Džiaugiamės vaikų ir tėvelių kūrybiškumu, originalumu, entuziazmu. Žygis „Talkšos ekologiniu taku“ baigėsi prie gamtininkų stoties žirgyno. Aplodismentais padėkojome vadovei Ingai už pilną įspūdžių šeštadienio popietę. Mes manome, kad kartu su šeima praleistas laikas yra didžiausia vertybė, kurią galime dovanoti savo vaikui.

Pradinių klasių mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.