Pradinukai Nacionalinių lėlių muziejuje

Netradicinė ugdymo diena gimnazijos pradinių klasių mokiniams vyko Nacionalinių lėlių muziejuje, kuris yra įsikūręs Šiaulių pėsčiųjų bulvare, prie Turizmo informacijos centro. Muziejaus ekspozicijos iniciatorė – šiaulietė anglų kalbos mokytoja, kraštotyrininkė, gidė ir keliautoja Elvyra Balčiūnaitė. Ji pasaulio šalių lėlių kolekciją pradėjo rinkti 1976 metais.

Apsilankę muziejuje mokiniai pamatė nacionaliniais ir istoriniais kostiumais pasipuošusias lėles, įvairius personažus ir žaidybines lėles. Muziejaus eksponatai padaryti iš įvairių medžiagų: elnio kailio, tošies, linų, šiaudų, medžio, molio, audinio su porcelianinėmis galvomis ir kojomis, su veidais iš džiovinto obuolio, vėplio kaulo.

Vaikai sužinojo, kad muziejaus ekspozicijoje daugiau kaip 1000 lėlių iš 101 pasaulio šalies, susipažino su muziejininko profesija. Mokiniai ne tik žiūrėjo ekspoziciją, bet ir patys bandė pasigaminti lėlytes. Jie išmoko įvairių lėlių gaminimo būdų. Antrokai gaminosi lėlytes iš medžiagos skiaučių ir džiovinto sūrio, pirmokai kūrė lėlytes-angelus, trečiokų lėlės buvo gaminamos iš vienkartinių šaukštų ir medžiagos skiaučių, ketvirtokų – iš krepinio popieriaus. Diena muziejuje pradinukams paliko didžiulį įspūdį, juk tiek lėlių vienoje vietoje nedažnai pamatysi.

Pradinių klasių mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.