Projektas „Kitoks akordeonas“

„Kitoks akordeonas“ ‒ tai novatoriškas edukacinis projektas žingeidžiam jaunimui. Jo sumanytoja ir vykdytoja ‒ Lietuvos akordeonistų asociacija. Puoselėjant ir ugdant vaikų ir jaunimo akademinio muzikavimo akordeonu įgūdžius projektas tapo tęstiniu ‒ šiemet jis vykdomas jau šeštąjį kartą. Organizuojamuose renginiuose dalyvauja tiek patys mažiausieji, tiek ir studentai bei vidurinės ugdymo grandies akordeonistai. Tuo šis projektas ir yra išskirtinis.

Koncertai, seminarai, konferencijos, edukaciniai užsiėmimai, muzikinės dirbtuvės vyksta ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiais metais projektas savo kelionę pradėjo Žemaitijoje. Pirmasis koncertas įvyko Plungės bibliotekos patalpose rugsėjo 9 dieną, o jau kitą dieną atlikėjus priėmė Kuršėnų meno mokykla. Abiejuose koncertuose dalyvavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų ansambliai ‒ kvartetas, duetai ir trio. Jų sudėtyje grojo Medeina, Austėja ir Gabija Janauskytės, Motiejus Dudnikas, Miglė Dambrauskaitė, Jonas Vozbutas, Orinta Lukauskaitė, Nojus Rimkus.

Malonu buvo muzikuoti dėmesingiems klausytojais, bendrauti su kitų Lietuvos regionų jaunaisiais akordeonistais bei lankytis dar ne iki galo pažintose nuostabiose Lietuvos vietose. Esame dėkingi projekto iniciatoriams ir renginius organizavusių įstaigų bendruomenėms už patirtas gražias akimirkas.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.