Projektas „Wizard of Schwante“

Vokietijoje gyvenančio kompozitoriaus Joachim Johow kūrinius mėgsta vaikai. Jo nuotaikingus kūrinius noriai groja ir mūsų gimnazijos styginių instrumentų ansambliai bei kamerinis orkestras.

Šį pavasarį kompozitorius parengė didžiulį internetinį projektą – muzikinę pasaką „Wizard of Schwante“, kurią sudaro 15 dalių. Kiekvienai daliai kompozitorius sukūrė atskirus kūrinius, kuriuos ruošia smuikų ansambliai iš visos Europos. Kiekvieną sekmadienį internete spausdinama stebuklų kupina pasaka su nuostabiomis dailininkų iliustracijomis ir pristatomi vis nauji ansambliai. Džiaugėmės, kai į šį projektą buvo pakviestas gimnazijos smuikų trio „Sunny notes“, kuriame smuikuoja Deimantė Laurinaitytė, Emilija Petrulevičiūtė ir Ūla Leonavičiūtė, akompanuoja koncertmeisterė Laimutė Mameniškytė. Mums kompozitorius atsiuntė kūrinį „Conversation“. Nelengva buvo nuotoliniu būdu surepetuoti ansambliškai tokį judrų ir pakankamai technišką kūrinį, tačiau  džiaugiamės, kad viskas vyko sklandžiai.

Taigi, mūsų numeris projekte ‒ 5. Sekmadieniais toliau sekame kitų ansamblių pasirodymus.

Kompozitoriaus planuose – vasarą sukviesti visus ansamblius į didžiulį gala koncertą Vokietijoje. Viskas priklausys nuo pandeminės situacijos… Bent jau šią gražuolę pasakų knygą su iliustracijomis ir visų ansamblių įrašais tikimės gauti, nes Maestro pažadėjo. Ir norėtume ją palikti kaip dovaną jaunesniems gimnazijos mokiniams su linkėjimais niekada nepatirti tokio ilgo karantino ir nuotolinio ugdymo(si) sunkumų.

Ansamblio mokytoja Marytė Minčiūnienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.