Saugaus interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“

Vasario 4–9 dienomis gimnazijoje buvo minima pasaulinė saugaus interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a better internet“). Tokiu šūkiu šiemet visuomenė pakviesta atkreipti dėmesį į internetą, kaip į erdvę, kurioje gyvenama beveik kaip realiame pasaulyje. Elektroninė erdvė tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, kurioje galima bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį. Tam, kad virtualioje erdvėje būtų užtikrintas saugumas, kiekvienas turi atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai peržiūrėjo bei aptarė mokomąjį filmuką apie internetą „Katinėlis ir gaidelis“. Prisiminė, kaip reikia saugiai bendrauti pokalbių svetainėse, saugoti slaptažodžius. 5 klasės mokiniai kūrė taisykles „Būk saugus internete!“ ir jas įkėlė į padlet lentą. 6 klasės mokiniai kūrė komiksus „Ar esi saugus internete?“. Septintokai sudarė minčių žemėlapius „Kas saugesnis internete: žmogus ar robotas?“ ir „Interneto pliusai ir minusai“. Sukurtus darbus galima pamatyti čia.

I gimnazijos klasės mokiniai savo sukurtus lankstinukus apie saugų internetą pristatė pradinukams. II gimnazijos klasės mokinių saugaus bendravimo socialiniuose tinkluose pristatymai buvo demonstruojami gimnazijos fojė esančio televizoriaus ekrane. Gimnazistai kūrė ir tinklalapius su saugaus naršymo internete taisyklėmis, sukurtus darbus sukėlė į padlet lentą. Buvo parengtas stendas „Saugi kelionė internetu“.

Šią savaitę gimnazija dalyvavo Saugaus interneto savaitei skirtame „eTwinning“ projekte „#SID the abc“, kuriame pasidalino savo renginių veiklomis.

Mokytoja Rasa Jonaitienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.