Saugesnio interneto savaitė

Vasario 7‒11 dienomis gimnazija paminėjo Pasaulinę saugesnio interneto dieną (Safer internet day), kuri šiais metais buvo vasario 8-ąją. Šios savaitės metu atkreipėme dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, saugų naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Elektroninė erdvė tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, kurioje turime galimybę bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį. Tam, kad virtualiame pasaulyje išvengtume nemalonių patyrimų, būtume saugūs, kiekvienas turėtume atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Visą savaitę, ne tik pamokų metu, bet ir per pertraukas vyko įvairios veiklos. Per mokyklos TV buvo transliuojami mokomieji filmukai saugaus naršymo internete tema. Klasės valandėlių metu mokiniai diskutavo apie interneto naudojimo pliusus ir minusus, savo mintis kiekviena klasė užrašė ant atskirų lapų ir tokiu būdu buvo sukurtas stendas ant sienos „Interneto svarstyklės“. Kiekviena klasė kūrė plakatą „Mano klasės internetinis veidas“, kuriame pavaizdavo, ką jie veikia internete. Per etikos pamokas mokiniai aptarė savo patirtis elektroninėje erdvėje, vykstančius gerus ir blogus dalykus, surašė patarimus, ko reikia vengti, kokie pavojai tyko, aštuntokai susipažino su pagrindinėmis elektroninio laiško rašymo taisyklėmis.

 IIa gimnazijos klasės mokinės Rasa Maižvilaitė ir Ausma Motiejūnaitė ilgosios pertraukos metu 1‒4 klasių mokiniams pravedė viktoriną „Ar esi saugus internete?“, aptarė ir apibendrino su mokiniais viktorinos klausimus. 7-tos klasės mokiniai informacinių technologijų pamokos metu sudalyvavo nuotolinėje viktorinoje, skirtoje saugaus interneto dienai. Joje dalyvavo komandos iš skirtingų miestų ir atliko įvairias užduotis, kurios reikalavo ne tik žinių, greitos reakcijos, bet ir bendradarbiavimo ieškant internete atsakymų.

Informacinių technologijų pamokų metu mokiniai kūrė taisykles, patarimus, plakatus, lankstinukus apie saugų buvimą internete:

Mokyklos mokytojams buvo išsiųstos rekomendacijos apie saugų naudojimąsi internetu nuotolinio mokymosi metu, o tėveliams ‒ patarimai, ką reikia daryti, kad vaikai būtų saugūs internete.

Saugumo niekada nebūna per daug!

Mokytoja Rasa Jonaitienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.