Savaitė su prancūzų muzika

Tuoj po Naujųjų metų sutikimo akordeonininkas Jonas Vozbutas pasinėrė į aktyvų repeticijų maratoną. Jo laukė nuostabus bendras prancūzų ir lietuvių atlikėjų koncertas „Prancūziški garsovaizdžiai“, kurį Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos pradžios proga Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje sausio 16 dieną organizavo Prancūzijos ambasada kartu su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Bendrai koncerto programai susibūrė perspektyvūs jaunieji europiečiai: prancūzų kvartetas „Möbius“ ir M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ remiami jaunieji Lietuvos talentai, tarp kurių ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinys Jonas Vozbutas. Koncerto programoje skambėjo prancūzų ir lietuvių kompozitorių kūriniai: Osvaldo Balakausko, Camille’io Saint-Saёnso, Franko Angelis’o, Jeano-Jacques’o Rousseau. O taip pat įvyko pasaulinė premjera ‒ buvo atliktas naujas prancūzų kompozitoriaus, Belforto miesto nacionalinės „Granit“ scenos menininko, Pierre’o Thilloy kūrinys „La légende d’Eglé“, opus 255 („Eglės legenda“).

Jonas dalyvavo net penkiuose skirtinguose ansambliuose. Drauge su violončelininke Rugile Juknevičiūte koncerto pradžioje atliko Europos Sąjungos himną, vėliau muzikavo su smuikininke Ugne Katinskaite, akordeonininku Mantu Leonardu Lizzi, kvartetu „Möbius“ ir jungtiniu visų dalyvių ansambliu, kuris ir atliko Pierre’o Thilloy poemą „Eglės legenda“.

„Norėjosi, kad vakar diena nesibaigtų, nes vakarykštė diena atnešė labai daug įdomios patirties, grojant įvairios sudėties ansambliuose“ – tai Jono žodžiai grįžus į Šiaulius.

„Muzika yra universali bendrystės ir brolybės kalba. Ji puikiai simbolizuoja Europos idėją: siekti tautų solidarumo ir dėl bendros ateities suvienyti jaunas kartas, gerbiančias įvairovę, kuri yra mūsų turtas ir mūsų stiprybė“, – teigė renginio organizatoriai, tuo įsitikino renginio dalyviai ir klausytojai.

Nuotraukų autorius Dmitrijus Matvejevas.

 Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.