Sėkmingi gimnazijos akordeonistų pasirodymai

Artėja mokslo metų pabaiga… Kiekvienas mūsų moksleivis nori pasidžiaugti tuo, ką pavyko nuveikti mokantis nuotoliniu būdu. Nežiūrint sudėtingo laikotarpio muzikos  pasaulyje vyksta daug puikių renginių ir mums norisi juose dalyvauti. Gimnazijos akordeonistai šį pavasarį pasveikino gražiausiais muzikos garsais, puikiais savo pasirodymais tarptautiniuose konkursuose.

Balandžio mėnesį Latvijoje Daugpilio mieste vyko XVIII tarptautinis akordeonistų konkursas „Naujene 2021“. Jame sėkmingai pasirodė gimnazijos akordeonistai Motiejus Dudnikas, laimėjęs 1-ąją vietą ir Neda Motiejūnaitė, laimėjusi 3-ąją vietą.

Patys drąsiausieji gimnazijos akordeonistai ryžosi dalyvauti pirmajame virtualiame tarptautiniame akordeonistų festivalyje-konkurse „Accordion Star International 2021“, kuris vyko JAV. Jame dalyvavo įvairaus amžiaus atlikėjai iš 31 šalies. Juos vertino net 26 šalių geriausi pedagogai ir atlikėjai. Mūsų gimnazijai ir Lietuvai šiame konkurse atstovavo Motiejus Dudnikas, kurio programa buvo įvertinta gana aukštu balu, ir akordeonų duetas „Ultra“ ‒ Jonas Vozbutas ir Orinta Lukauskaitė, kurie neriboto amžiaus įvairios sudėties ansamblių kategorijoje tapo konkurso diplomantais.

Tuo pat metu Vokietijoje Berlyno mieste vyko tarptautinis konkursas „The best“. Jame dalyvavo tarptautinis kamerinis ansamblis „Agne&Jonas“. Tai smuikininkė Agnė Gečaitė iš Tauragės, kuri šiuo metu mokosi Vokietijoje Drezdeno mieste, ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistas Jonas Vozbutas. Konkurse dalyvavo 32 šalių atstovai. Duetas „Agne&Jonas“ laimėjo konkurso Grand Prix. Tai jų pirmasis laimėjimas. Duetas jau yra paruošęs didelę programą, kuri ateityje skambės ne viename konkurse ir koncerte.

Tikime, kad ir gegužė gimnazijos akordeonistams bus kupina gražių įspūdžių.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.