Seminaras „Lietuviškoji smuikavimo mokykla: tradicijos ir naujovės“ 

Vasario 12 d. gimnazijoje vyko styginių instrumentų metodinės grupės rengiamas tęstinis seminaras „Lietuviškoji smuikavimo mokykla: tradicijos ir naujovės“. Šiaulių apskrities muzikos ir meno mokyklose grojimo smuiku metodinės literatūros lietuvių kalba beveik nėra, o senoji rusų smuikavimo mokykla ne visais aspektais atitinka šiuolaikinius atlikimo standartus. Nuolatiniai pokyčiai, vykstantys visose meno srityse, neaplenkia ir smuikavimo meno. Naujos Europoje ir JAV vyraujančios tendencijos aktyviau yra taikomos Vilniuje ir kituose didmiesčiuose. Šis tęstinis seminaras naudojamas kaip įrankis susipažinti su kitomis smuikavimo mokyklomis kaskart pasikviečiant naujus lektorius. Turėjome galimybę konsultuotis su Martynu Švėgžda fon Bekeriu, prof. Undine Jagėlaite, prof. Rūta Lipinaityte, prof. Raimundu Butvila, doc. Robertu Bliškevičiumi, smuikininku Dainiumi Puodžiuku, Borowski šeimos nariais iš JAV ir kt. Šiemet su jaunaisiais smuikininkais dirbo Saulutė Domarkienė.

Klaipėdietė lektorė Saulutė Domarkienė smuikavimo meno sėmėsi LMTA pas prof. Raimundą Katilių, konsultavosi ir stažavosi pas prof. Pavelą Bermaną Milane, yra artimai susipažinusi su Italijos muzikinio švietimo privalumais. S. Domarkienė dirba Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje ir LMTA Klaipėdos fakultete. Lektorė dalinosi savo ilgamečio pedagoginio darbo patirtimi, patemptų ir skaudančių rankų reabilitacija. Seminare vyravo draugiška, darbinga ir kūrybinga nuotaika,  ,,pagardinta” lektorės sodriu ir taikliu žemaitišku humoru, „sparnuotomis“ frazėmis, giliomis įžvalgomis  bei citatomis.

Patirties sėmėsi arti 30 smuiko pedagogų iš Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo, Joniškio, Kuršėnų, Ventos, Naujosios Akmenės muzikos ir meno mokyklų. Mokinius seminarui paruošė Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos, Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos bei mūsų gimnazijos pedagogai.

Mūsų gimnazijai atstovavo mokytojos M. Minčiūnienės mokinės Ugnė Urbutytė (4 klasė), Orinta Bendzevičiūtė (IV gimnazijos klasė) ir Emilija Petrulevičiūtė (II gimnazijos klasė), kurioms talkino koncertmeisterė Laimutė Mameniškytė, ir mokytojos Virginijos Daugirdaitės mokinės Deimantė Laurinaitytė (5 klasė) ir Gabija Babkinaitė (III gimnazijos klasė), joms akompanavo koncertmeisterė Irina Kudinova.

Styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkė Marytė Minčiūnienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.