Seminaras Šiaulių regiono mokytojams

Lapkričio 28 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje meistriškumo pamokas vedė svečiai iš Vilniaus: pianistas, M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Aidas Puodžiukas ir smuikininkas, VDU dėstytojas Dainius Puodžiukas. Gausiai susirinkusiems Šiaulių  regiono mokytojams lektoriai pasakojo apie savo studijas ir darbus Lietuvoje bei JAV. Po to atskirose salėse lektoriai dirbo su mokiniais. Seminaro tema: „Meninių gebėjimų ugdymas atlikėjo raiškos pamokose“.

Pianistas Aidas Puodžiukas dirbo su  7 mokiniais, net 6 iš jų – mūsų gimnazijos ir papildomo mokymo skyriaus mokiniai. Tai ketvirtokės Ieva Tautkutė (mokytoja I. Tautkuvienė) ir Monika Bimba (mokytoja N. Gotalskaja), penktokė Kamilė Kaučikaitė (mokytoja R. Sližienė), aštuntokas Gražvydas Jakumas (mokytoja I. Brūzgienė), devintokė Kornelija Taunytė (mokytoja L. Mameniškytė) ir abiturientė Medeinė Mickevičiūtė (mokytoja M. Kaubrienė). Mokytojas gyvai bendravo su vaikais, ne kartą pats demonstravo atlikimo niuansus, didelį dėmesį kreipdamas į mokinio girdėjimą, laisvą laikyseną, tinkamą kontaktą su klaviatūra.

Smuikininkų grupėje dalyvavo 9 mokiniai iš Šiaulių bei Radviliškio. Mūsų gimnazijai atstovavo mokytojos N. Prascevičienės mokinė G. Grigaitytė (koncertmeisterė D. Šulcaitė) bei 4 mokytojos M. Minčiūnienės mokinės: L. Jurgutavičiūtė, R. Matuliokaitė, E. Klumbytė ir J. Jačunskytė (koncertmeisteriai L. Mameniškytė ir D. Girčius). Koncertuojantis smuikininkas, orkestro Kremerata Baltica artistas, pedagogas Dainius Puodžiukas dosniai dalino patarimus, diskutavo su mokiniais ir mokytojais kūrinių interpretacijos klausimais. Ne visiems lengvai sekėsi nugalėti jauduliuką, tačiau vaikai pasijautė labiau atsivėrę, grojo raiškiau, įgavo daugiau pasitikėjimo

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.