Šiauliuose ir Šiaulių regione nuaidėjo festivalis „Tūto“

Balandžio 8–11 d. Šiaulių mieste ir regione nuaidėjo IV tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis „Tūto“. Tai tradicinis tęstinis projektas, kurį Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizuoja nuo 2001 m. Šis festivalis yra vienintelis tarptautinis autentiškojo ir stilizuoto folkloro renginys Šiaurės Lietuvoje, kurio vienas pagrindinių tikslų – vaikų ir jaunimo etninė edukacija. Pasak renginio organizatorių, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pedagogių Reginos Vaišnorienės ir Reginos Marozienės, šiais metais įvykusio festivalio klausytojų auditorija buvo labiau orientuota į vaikus ir jaunimą, besimokantį Šiaulių m. ir regiono muzikos, meno ir ypač bendrojo lavinimo mokyklose. Projekto koncertai atliko tautinio švietimo misiją, paskatino vaikus ir jaunimą aktyviai įsitraukti į lietuviško muzikinio paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo procesą. Koncertų bendrojo lavinimo mokyklose metu ne tik skambėjo tradicinė ir stilizuota lietuvių bei kitų tautų muzika, taip pat buvo pasakojama apie liaudies muziką, instrumentus, jų naudojimo senovėje ir šiandien ypatumus, apie folklorą ir jo apraiškas šiandieninėje kultūroje.

IV tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis „Tūto“ Šiaulių, Naujosios Akmenės, Tytuvėnų klausytojams padovanojo net 5 skirtingo žanro koncertus, kuriuose dalyvavo per 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Projektas prasidėjo koncertu „Skambėkite, kanklės, pavasario kloniuos“ Naujosios Akmenės kultūros centre. Šiame koncerte profesionaliai pasirodė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos kanklių ansamblis (vad. R. Marozienė), vokalinis ansamblis (vad. J. Juozūnienė), vokalo pedagogė B. Smiltininkienė, Kuršėnų meno mokyklos tradicinių kanklių ansamblis (vad. A. Vaitekūnienė), kanklių ansamblis (vad. R. Ananjevienė), Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos kanklių ansamblis (vad. J. Paulauskienė), tradicinių kanklių ansamblis (vad. J. Dobravolskienė), vokalinis ansamblis (vad. Eridana Tallat-Kelpšienė), Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Austėja“ (vad. A. Nainytė), Naujosios Akmenės muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Akmenėlė“ (vad. L. Rimkuvienė).

Koncerte „Užteka, teka šviesi saulelė…“, įvykusiame Šiaulių šv. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, skambėjo liaudies instrumentų orkestrų atliekama muzika, kurią atliko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies muzikos ansamblis „Jovarėlis“ (vad. R. Vaišnorienė ir R. Ragauskaitė), Šiaulių Dainų muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras (vad. L. Andriuškienė ir D. Daknys), Kelmės meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras (vad. D. Miliauskienė) ir viešnia iš Estijos Laura Lindpere (kanelė).

Kitą dieną festivalio svečiai koncertavo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir Tytuvėnų gimnazijos jaunimui. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje koncertu „Baltijos ornamentai“ nuskambėjo baigiamasis festivalio akordas. Jame ištobulintais liaudies instrumentais atliekama klasikine muzika publiką žavėjo respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai Regina Marozienė, Lina Žilinskaitė (kanklės), Arvydas Jankus, Alvaidas Bernotas, Darius Daknys (birbynė), Laura Lindpere (kanelė, Estija), J. Vituolio muzikos akademijos kuoklių trio (vad. T. Jansone, Latvija) ir Šiaulių miesto styginių kvartetas: Jolita Damaševičienė, Indrė Jokopienė, Gitana Uptienė, Elvina Kančauskienė.

Festivalį finansavo Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos Kultūros taryba. V tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis „Tūto“ vėl klausytojus žada pradžiuginti 2016 m.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.