Šiauliuose skambėjo akordeono muzika

Gegužės 19‒20 dienomis Šiaulių mieste vyko XIV tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ renginiai.

Po ilgo nuotolinio darbo laikotarpio Lietuvos akordeonistai turėjo galimybę susitikti ir muzikuoti drauge. Gausiai susirinkusius jaunųjų atlikėjų konkurso dalyvius iš Lietuvos, Latvijos ir per nuotolį prisijungusius Estijos ir Ukrainos jaunuosius akordeonistus bei jų pedagogus pasveikino LMTA Akordeono katedros studentai ir pedagogai.

Gegužės 19 dieną koncertų salėje „Polifonija“ skambėjo jaunatviškai veržli, pati įvairiausia akordeono muzika. Ją atliko solistai, ansambliai ir orkestras, kuriuos paruošė LMTA prof.  Raimondas Sviackevičius, prof. Eduardas Gabnys,  lekt. Tadas Motiečius, lekt. Agnė Dukštaitė. Malonu buvo scenoje matyti ir girdėti buvusius gimnazijos auklėtinius Austėją Adomaitytę, Orintą Lukauskaitę, orkestrui diriguojantį ir sudėtingiausią repertuarą atliekantį šiandien jau LMTA lektorių Tadą Motiečių. Ačiū visiems už bendrystę, už bendrą visų rezultatą žengiant su akordeono muzika.

Šiais metais konkursas buvo vykdomas dviem formatais. Negalėję atvykti konkurso dalyviai jame dalyvavo nuotoliniu būdu. Tai ‒ 25 dalyviai iš Ukrainos, Latvijos ir Estijos. O gegužės 20 dieną akordeono muzika karaliavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Dviejose salėse dirbo dvi vertinimo komisijos ir varžėsi per 70 atlikėjų iš Lietuvos ir Latvijos. Atlikėjus vertino Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos akordeono pedagogai. Džiaugiamės gražiu mūsų gimnazijos akordeonistų pasirodymu: laimėti penki Grand prix, trys ‒ pirmosios vietos, penki ‒ antrosios vietos ir trys ‒ trečiosios vietos apdovanojimai.

Konkurso kulminacija – laureatų koncertas. Jame dalyvavo visi Grand prix apdovanojimus gavę laureatai. Konkurso dalyvius pasveikino ir savo atliekamą muziką dovanojo vertinimo komisijos narys LMTA lekt. Tadas Motiečius. Džiugu buvo matyti laimingus jaunųjų akordeonistų ir jų tėvelių veidus, gerai nusiteikusius jų mokytojus. Tai leidžia tikėti, jog darbas, kurį atliekame kasdien, yra reikalingas bei kad festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“ turi skambėti ir ateityje.

Ačiū visai gimnazijos bendruomenei už palaikymą ir pagalbą organizuojant ir pravedant festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ renginius.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.