Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 9–13 d. mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai jau ketvirtą kartą dalyvavo nacionaliniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas ‒ tai Šiaurės šalių asociacijos „Norden“ organizuojama kasmetinė tradicinė šviesos ir knygos šventė, skatinanti mus susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Visi iki vieno“.

„Visi iki vieno“ – tai šiuolaikiška paveikslėlių knyga, kurios autorė ir iliustruotoja ‒ norvegų rašytoja Kristina Roskifte. Originalus knygos pavadinimas „Alle sammen teller“ reiškia ir skaičiavimą drauge, ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs, vertingi ir skirtingi.

 Mūsų pasaulis ‒ begalinis žmonių ir jų istorijų margumynas. Visi turime savo vidinį ir išorinį pasaulį, mus siejantį, o kartu ir išskiriantį iš kitų kaip atskirus individus.

Skaitymų metu stilizuotos knygos iliustracijose mokiniai mėgino surasti kiekvieno istorijos veikėjo išskirtinumą bei jo unikalią istoriją, mokėsi atpažinti ir įvardinti įvairias emocijas.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė ir pradinio ugdymo mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.