Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai jau penktą kartą  dalyvavo projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Kaip įprasta, ši skaitymo šventė vyksta tamsiausią metų mėnesį prie žvakių, kurių šviesa suteikia bendrystės, jaukumo pojūtį. Tradiciškai 1‒4 klasių mokiniai susirinko į biblioteką, nes renginio metu daug dėmesio skiriama garsiniam skaitymui, o pati geriausia vieta skaityti ten, kur galima rasti daug knygų.

Prasidėjus veikloms prisiminta, kokios knygos iki šiol buvo skaitytos šios savaitės metu, su kokiais veikėjais susitikta, kaip keitėsi ir augo mokinukai, kurie dalyvauti skaitymuose pradėjo dar būdami pirmokėliai, o šiuo metu jau yra ketvirtokai…

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė mokinukus į garsinius skaitymus svajonių ir ilgesio tema. Pradinukai su savo mokytojomis klausėsi Alandų salos autorės Karin Erlandsson romano „Perlų ieškotoja“ ištraukos. Bibliotekininkė Rasa pristatė ir pačią naujausią šios autorės knygą „Naktinis ekspresas“, jau išleistą lietuvių kalba. Tai knyga apie ilgesį, praeinantį laiką. Pagrindinei romano veikėjai 9-metei mergaitei Danjai tenka paslaptingu naktiniu ekspresu leistis į stebuklingą kelionę ieškoti netikėtai dingusios mylimos močiutės. Veiksmas kūrinyje vyksta prieš Kalėdas, jaučiama jų laukimo ir stebuklo, kad viskas baigsis gerai, nuotaika. Mokinukai paeiliui skaitė šios naujos, gausiai iliustruotos knygos puslapius. Skaitymo šventę papildė virtuali viktorina apie Šiaurės šalis.

Šiais metais pirmą kartą į garsinio skaitymo šventę įsitraukė ir penktos klasės mokiniai. Jie klasės valandėlės metu kaitrios žvakės šviesoje skaitė autorės Karin Erlandsson knygą „Naktinis ekspresas“, dalyvavo virtualiame protmūšyje, kurio sudėtingi klausimai padėjo pažinti Šiaurės šalių istoriją, kultūrą.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.