Šiaurės šalių literatūros savaitė 2022

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai jau šeštą kartą dalyvavo projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Garsinio skaitymo šventė vyksta tamsiausią metų mėnesį prie žvakių, kurios savo  šviesa suteikia bendrystės ir jaukumo. Tradiciškai pradinių klasių mokiniai lankosi bibliotekoje, renginio metu skaitomi parinkti kūriniai. Šiais metais į garsinio skaitymo šventę be pradinukų įsitraukė ir penktos bei šeštos klasių ugdytiniai.

Pirmokams šis renginys prasidėjo paslaptinga intriga. Pakviesti bibliotekininkės Rasos, nešini savo mylimiausiais žaisliukais meškučiais, mokiniai rinkosi į biblioteką. Čia mažuosius skaitytojus pasitiko, o vėliau ir aplankė pamokose nepaprastas meškinas. Virtualioje dėlionėje vaikai taip pat išvydo mešką, kuri buvo tarsi vedlys po šiaurinę gamtą.

Garsinio skaitymo šventės tema „Gamta Šiaurėje“. Buvo parinktas Malin Kivelä & Martin Glaz Serup knygos „Jei sutiktum lokį“ tekstas. Humoro pilną knygelę apie susitikimą su lokiu kūrė Martin Glaz Serup iš Danijos ir Malin Kivelä iš Suomijos, o iliustracijos ‒ taip pat suomių autorės Lina Bondestam. Knyga buvo nominuota Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai 2022.

Bibliotekoje mokiniai susipažino su šių metų skaitymams pasiūlyta knyga, sekė šios knygos ištraukas ekrane (leidinys šiuo metu dar nėra išverstas į lietuvių kalbą).  Lankytojai gavo paskaityti ir dar vieną knygą apie gamtą, jiems buvo pristatyta švedų autoriaus Ulf Stark knygutė „Žvėrys, kurių niekas nematė, tik mes“, kurią gausiai iliustravo dailininkė Linda Bondestam.

Akimirkos iš skaitinių savaitės:

https://www.nordisklitteratur.org/lt/med%C5%BEiaga/nuotrauk%C5%B3-galerija/

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Butenienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.