Šiaurės šalių literatūros skaitymai

Lapkričio 11–17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. „Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą“ – tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šiuo kultūros projektu norima prisiminti ir tęsti garsinio skaitymo tradiciją, susipažinti su Šiaurės šalių literatūra, skatinti skaitymą. Žvakių šviesa šiam renginiui suteikia ypatingo jaukumo.

Gimnazijos bibliotekoje pradinio ugdymo mokytojų iniciatyva skaitymo projektas vyksta jau trečius metus. Keliauta ieškoti lobių, žavėtasi ypatingų galių veikėjomis.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Šventė“. Pradinių klasių mokinukai ruošėsi skaityti tekstą apie pagrindinę Astridos Lindgren kūrinio „Pepė Ilgakojinė“ veikėją Pepę ir jos ypatingą gimtadienį. Į projektą įsitraukę mūsų gimnazijos pradinio ugdymo mokinukai, pasipuošę kaip Pepės, Anikos ir Tomiai, jau nuo pat ankstaus ryto rinkosi bibliotekoje. Čia vyko integruota lietuvių kalbos pamoka.

Bibliotekininkė trumpai pristatė švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrybą, paminėjo labiausiai ją išgarsinusios knygos apie Pepę Ilgakojinę sukūrimo istoriją. Vėliau vaikai, žiūrėdami trumpą filmuko ištrauką, prisiminė, kaip raudonplaukė mergaitė atvyko gyventi į Vilą Vilaitę.

Skaitymo metu knyga keliavo iš rankų į rankas, keitėsi skaitytojai. Buvo stengiamasi skaityti kuo įtaigiau, išraiškingiau. Perskaitę ištrauką, pirmokėliai klasėje piešė pagrindinę knygos heroję Pepę, antrokai ir trečiokai atliko teksto suvokimo užduotis, o ketvirtokai Astridos Lindgren knygos ištrauką skaitė anglų kalba.

Džiugu, jog bibliotekoje po renginio neliko nė vienos laisvos knygelės apie šią raudonplaukę mergaitę, visi suskubo paskaityti  jos istoriją.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė ir pradinio ugdymo mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.