Šiaurės šalių literatūros skaitymai mokyklos bibliotekoje

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai jau septintą kartą dalyvavo projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Garsinio skaitymo šventė vyksta tamsiausią metų mėnesį prie žvakių, kurios savo šviesa suteikia jaukios bendrystės jausmą. Tradiciškai pradinių klasių mokiniai lankosi mokyklos bibliotekoje, renginio metu skaitomi parinkti kūriniai.

Šių metų garsinio skaitymo šventės tema „Kalėdos Šiaurėje“. Skaityta ištrauka iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“.

Pirmokai renginio metu apžiūrėjo bibliotekoje parengtą knygų parodą, pamatė, kiek daug kūrinių mažiesiems skaitytojams yra parašiusi švedų rašytoja Astrida Lindgren. Viena mokinukė jau po skaitymo šventės užsuko į biblioteką ir ten ilgai, kantriai, susikaupusi skaitė šios švedų rašytojos istorijas apie Lotą.

Ketvirtokai atidžiai skaitė tekstą apie Kalėdas, po to dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis. Paaiškėjo, jog šios šalys kupinos įvairių paslapčių, kurias galima atskleisti mokantis, keliaujant.

Trečiokai, skaitydami tekstą apie išradingąjį Emilį, stengėsi pajusti švenčių laukimo prasmę ir kalbėjosi apie knygas, kurias jau yra perskaitę. Taip pat paminėjo juos ypač sudominusias knygeles, kurios galėtų papildyti mokyklos bibliotekos lentynas.

Antros klasės mokiniai prisiminė, kokios yra Šiaurės šalių vėliavos. Atidžiai skaitydami tekstus, suvokė, kaip svarbu užjausti, dalintis su kitais ne tik daiktais, bet ir dėmesiu, širdingumu, kokia svarbi bendrystė, ypač to reikia kalėdiniu laikotarpiu.

Artėjančių švenčių kvapą garsiniams skaitymams suteikė imbieriniai sausainukai.

Bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.