Skambūs vasaros atgarsiai

Liepos 6-ąją, tarptautinio Chaimo Frenkelio vasaros festivalio atidarymo koncerto metu (renginį tradiciškai vedė mokytoja Raimonda Sližienė) su kameriniu orkestru grojo ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pianistė Kamilė Kaučikaitė. Šventinis renginys buvo skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti ir apdovanoti miesto šviesuolius, įteikiant Šv. Kazimiero ordino „Lelijos garbės ženklo“ apdovanojimą. Renginio metu už kūrybinius pasiekimus apdovanota ir jaunoji pianistė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos abiturientė Kamilė Kaučikaitė (mokytoja ekspertė Raimonda Sližienė). Jaunajai pianistei buvo įteiktas diplomas ir „Angelo globėjo“ skulptūra (autorius – skulptorius Henrikas Orakauskas).

Nuotraukų autorius Edvardas Tamošiūnas.

Liepos mėnesį jau trečiąjį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ pakvietė dalyvauti 24 pianistus iš įvairių šalių. Jau antrą kartą šioje akademijoje dalyvavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos IV gimn. kl.  pianistė Kamilė Kaučikaitė (mokytoja ekspertė Raimonda Sližienė). Jaunimas iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Olandijos, Rumunijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos atvažiavo į Klaipėdą tobulinti savo įgūdžius, mokytis profesionalumo iš geriausių mokytojų. 11 dienų studentai lankė  individualias fortepijono pamokas pas Gintarą Januševičių, grupines paskaitas, dalyvavo diskusijose, mankštinosi ir sėmėsi sceninės patirties, koncertavo Klaipėdos miesto Jūros šventėje.

Nuotraukos autorius Povilas Jarmala.

Rugpjūčio pradžioje Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai – 6 kl. mokinys Povilas Ušinskis ir IV gimn. kl. mokinė Kamilė Kaučikaitė, paruošti mokytojos ekspertės Raimondos Sližienės, dalyvavo Birštono vasaros menų akademijoje (BVMA). Dešimt dienų trunkančiuose meistriškumo kursuose vyko smuiko, fortepijono, arfos ir dainavimo meistriškumo pamokos, smuikininkų ansamblio užsiėmimai, BVMA pedagogų ir kviestinių atlikėjų koncertai, BVMA aktyviųjų dalyvių koncertai, susitikimai, diskusijos ir liaudies dainos konkursas Birštono merės taurei laimėti. Kamilė ir Povilas taip pat aktyviai koncertavo Birštono kurhauze bei Birštono Eglės sanatorijoje, kur net 6 koncertus vedė mokytoja Raimonda Sližienė. Meistriškumo kursų metu (BVMA organizatorė muzikų sąjungos prezidentė, kompozitorė Audronė Žigaitytė), dalyviai sėmėsi patirties ir iš VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros vedėjo doc. Donaldo Račio. Šiuose kursuose smuiko meistriškumo užsiėmimus vedė mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė. Jos ir mokytojos Raimondos Sližienės parengtas duetas Paulius Ubartas (smuikas) ir Povilas Ušinskis (fortepijonas) ne tik tobulinosi, bet ir daug koncertavo, pelnydami publikos simpatijas. Prasmingai ir skambiai praleista vasara suteikia ne tik gerų įspūdžių, naujų draugų, bet ir užsidegimo bei įkvėpimo visiems mokslo metams.

IV gimnazijos klasės mokinė Kamilė Kaučikaitė

Nuotraukų autorius Dmitrijus Matvejevas.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.