Sondeckiukai muzikantai svečiuose pas čiurlioniukus

Gegužės 4-oji Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ugdytiniams buvo neeilinė diena. Jie vyko į Vilnių koncertuoti Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos puošnioje didžiojoje salėje, kuri yra pavadinta Sauliaus Sondeckio vardu.

Atvykusius svetingai pasitiko mokyklos direktorius Dainius Numgaudis ir pavaduotoja muzikos ugdymui Eglė Čobotienė. Skaniai papietavę, mokiniai su mokytojomis repetavo ir su jauduliu laukė koncerto, kuriame susirinko pilna salė mokinių ir mokytojų.

Šioje muzikinėje popietėje čiurlioniukai išgirdo įvairių kūrinių, atliekamų įvairiais instrumentais ir balsu. Koncertą pradėjo pirmą kartą viešėjusios šioje mokykloje ir pirmą kartą jos scenoje pasirodžiusios pirmokės smuikininkės solistės Agnė Marozaitė ir Bernadeta Januškaitė (mokytoja Nijolė Prascevičienė). Gražaus balso galimybes pademonstravo vokalistas Kristupas Laucius (mokytoja Beata Smiltinikienė), kuriam fortepijonu pritarė pianistė Martyna Vedeckytė, o lumzdelio muzikos spalvas ir jo trapų garsą atskleidė mokinė Ugnė Džiovelytė (mokytojas Alvaidas Bernotas). Visi trys atlikėjai mokosi IIa gimnazijos klasėje. Koncertą tęsė III gimnazijos klasės kanklininkas Modestas Ulberkis (mokytoja Regina Marozienė) ir pianistė Martyna Vedeckytė (mokytoja Marija Kaubrienė). Atlikę solo kūrinius koncertą užbaigdami į sceną kilo dviese ‒ III gimnazijos klasės smuikininkė Ugnė Krikščiūnaitė (mokytoja Nijolė Prascevičienė) kartu su IIa gimnazijos klasės akordeonistu Jonu Vozbutu (mokytoja Marytė Markevičienė). Instrumentalistams akompanavo koncertmeisterės Daiva Ramunė Šulcaitė ir Liudmila Filimonenko.

Menų mokyklos mokiniai ir mokytojai atsidėkojo mūsų gimnazijos mokiniams audringais aplodismentais ir saldžiomis dovanėlėmis. Koncerto vedėja fortepijono  mokytoja Raimonda Sližienė šį koncertą pavadino istoriniu įvykiu, kadangi graži draugystė su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla, prasidėjusi vizitu mūsų gimnazijoje, atsiliepė muzikavimu svečiuose salėje, pavadintoje ypatingo žmogaus vardu. Atsisveikinant direktorius D. Numgaudis pridūrė ir palinkėjo, kad abiejų mokyklų gražus bendradarbiavimas dar labiau stiprėtų ir būtų kaip du persipilantys indai.

Prieš išvykstant dar turėjome puikią galimybę pamatyti mokyklos patalpas. Ekskursija ilgais koridoriais neprailgo. Likome sužavėti griežta tvarka ir įdomiais dizaino sprendimais įvairiose erdvėse.

Už šią prasmingą dieną esame dėkingi gimnazijos direktorei Reginai Marozienei, o taip pat mokytojoms, kurios nenuilstamu darbu ruošia savo ugdytinius, šį kartą ‒ maestro Sauliaus Sondeckio scenai. Džiaugiamės ir didžiuojamės sondeckiukais, kurie taip puikiai, noriai ir atsakingai atstovauja gimnazijai.

Mokytoja Nėlida Januškienė

Daugiau nuotraukų.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.