STEAM – pamokose „Gamta ir žmogus“

Dauguma pažangių pasaulio valstybių pastaraisiais metais sutelkė dėmesį į STEAM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) ugdymo reformas, ypatingai daug dėmesio skiriant mokinių ugdymui.

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje STEAM ugdymas taip pat labai aktualus, ypač mokantis šiuo pasauliui sudėtingu laikotarpiu.

Gimnazijos šeštos klasės mokiniai „Gamta ir žmogus“ pamokų metu ne tik sužino apie makropasaulį ir mikropasaulį, bet ir patys namie teorines žinias bando taikyti praktiškai: konstruoti, ieškoti sprendimų, tobulinti mąstymo įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi.

Mokiniai, pamokos metu susipažinę su paprastaisiais mechanizmais, jų rūšimis ir paskirtimi, namuose konstravo savo įsivaizduojamus paprastuosius mechanizmus, panaudodami įvairius turimus daiktus. Sukonstravę mechanizmą, jo veikimo principą nufilmavo ir pasidalino savo idėjomis su klasės draugais.  Taip tradicinė pamoka pavirsta į eksperimentų ir tyrimų pamoką.

Pamokoje, kurios tema siejosi su triukšmu, mokiniai savarankiškai ieškojo informacijos apie triukšmo šaltinius, jo stiprumo lygį, apsaugą nuo triukšmo. Vėliau visi kartu diskutuodami aptarėme, susisteminome rastą informaciją.

STEAM mokymo(si) metodika leidžia mokiniams patiems analizuoti naują informaciją, kelti klausimus, išlaisvina mokinių ir mokytojo kūrybiškumą. STEAM veiklos sujungia teoriją ir praktiką, pasak Patriko Vaito „…pamiršau viską, ko buvau mokomas. Atsimenu tik tai, ką išmokau“.

Mokytoja Giedrė Kielaitė

Povilas Petrutis 6 kl.

Reikėjo: Akmens, rutuliuko, kelių „LEGO“ ir „GRAVITRAX” detalių, kartono.
Nuleidžiu akmenį , kuris nusveria svertą. Svertas stumteli kamuoliuką, o šis nurieda nuožulniąja plokštuma. Svertas – mechanizmas skirtas uždėjus ant vienos pusės sunkesnį daiktą pakelti kitą. Nuožulnioji plokštuma – taip pat mechanizmas, kuris padeda ridenti daiktus. Padarius nuožulniąją plokštumą galima ant aukštesnio jos šono uždėti kokį nors daiktą ir šis nuriedės arba nuslys. Tai labai praverčia gyvenime, nors ir nepastebime jų, bet įdėmiau įsižiūrėjus, juos galima rasti beveik visur.

 

Austėja Janauskytė 6 kl.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.