STEAM veiklų diena gimnazijoje

Anglų kalbos akronimas STEAM reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką.

Dažnai STEAM mokslus moksleiviai vertina kaip sunkius, sausus ir neįdomius, nes šie mokslai pateikiami daugiau iš teorinės pusės, trūksta praktiškumo bei supratimo, kaip tikslieji dalykai gali būti pritaikomi kasdieniniame gyvenime. Siekiant sugriauti šį seną mitą gimnazijoje organizuojamos įvairios STEAM veiklos.

Sausio 27 d. buvo organizuota STEAM veiklų diena, kurių metu 6 klasės mokiniai susipažino su „Šaukšto šmaukšto stalo akademija dideliems“. Šio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo stalo įrankių istoriją, mokėsi gražaus elgesio prie stalo, kaip taisyklingai laikyti stalo įrankius, kaip tinkamai jais naudotis, išbandė įgytas žinias atlikdami praktinę užduotį.

5 ir 7 klasių mokiniai pasinėrė į kvapų pasaulį. Edukaciniame užsiėmime „Kvapų akademija“ jie susipažino su kvapais, mados ir kvepalų istorija, mokėsi aprangos etiketo (kvepinimosi protokolo).

Aštuntokai užsiėmime „Planas B“ diskutavo, kokia žmogaus veikla labiausiai kenkia gamtai, ką galima padaryti, kad ne taip būtų teršiama gamta, kaip gyvena žmonės, kurie beveik nieko neišmeta. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai bandė apsipirkti pagal „zero waste“ filosofijos principus.

I, II ir III gimnazijos klasių mokiniai sprendė klausimą – ką reiškia posakis „Pirk dramblį“. Aiškinosi, kaip ugdyti protingo pirkėjo įpročius, ką reiškia taupyti ir skolinti.

Abiturientai sužinojo visus reklamos profesionalų triukus, kurie taikomi pirkėjams vilioti, stebėjo žymiausias visų laikų reklamas, kokiomis priemonėmis reklama mus veikia, kodėl dažnai užkimbame kaip žuvis ant paruošto jauko?

Tokių veiklų dėka mokiniai lavina pozityvaus bendravimo, atsakomybės, kūrybinio mąstymo įgūdžius, mokosi drąsiai kelti savo idėjas ir inicijuoti jų įgyvendinimą, stebėti, vertinti, daryti išvadas, klausti ir ieškoti atsakymų.

Ugdymo karjerai konsultantė Giedrė Kielaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.