Styginių instrumentų ansamblių festivalis ,,Stebuklingas strykas“

Kovo 15 d. Naujosios Akmenės kultūros centre vyko IV styginių instrumentų ansamblių festivalis ,,Stebuklingas strykas“. Taip pat vadinasi ir daug savo krašte koncertuojantis Naujosios Akmenės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis, šiemet švenčiantis savo gyvavimo 20-metį. Jo vadovė – mokytoja  Danguolė Vanagienė yra buvusi mūsų gimnazijos auklėtinė. Festivalyje dalyvavo 17 įvairios sudėties smuikininkų, violončelininkų, gitaristų ir mišrių  ansamblių iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos ir jos Akmenės filialo, Kuršėnų, Joniškio Algimanto Raudonikio, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų, Latvijos Aucės muzikos mokyklos bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos.

Festivalyje dalyvavo ir gražiai pasirodė net 4 mūsų gimnazijos ansambliai. Mokytoja M. Minčiūnienė kartu su koncertmeistere L. Mameniškyte paruošė du smuikų ansamblius: duetą, kuriame griežia 3 klasės mokinės E. Makauskaitė ir U. Urbutytė bei 4–5 klasių trio, kuriame dalyvauja D. Laurinaitytė, M. Gaučaitė, Ū. Leonavičiūtė. Mokytojos L. Bražaitės violončelių ansamblyje grojo septintokė U. Vertelytė, III gimnazijos klasės mokinė K. Morkevičiūtė ir buvusi gimnazijos papildomo mokymo skyriaus mokinė J. Jakaitytė. Mokytoja V. Daugirdaitė ir koncertmeisterė I. Kudinova paruošė smuikų duetą, kuriame groja gimnazistės E. Petrulevičiūtė ir G. Babkinaitė.

Ansambliai festivalyje atliko po du laisvai pasirinktus kūrinius. O koncerto pabaigoje visi 113 dalyvių vos tilpo scenoje! Jie nuotaikingai pagrojo R. Entezami pjesę ,,Stebuklingas strykas“. Renginio šeimininkai visus dalyvius pagerbė padėkomis ir atminimo dovanėlėmis, suruošė vaišes mokiniams ir pedagogams. Esame nuoširdžiai dėkingi gimnazijos administracijai už suteiktą transportą – keliavome šiltai ir saugiai, su gera nuotaika, o grįžome su naujomis idėjomis…

Mokytoja Marytė Minčiūnienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.