Susitikimas su kompozitoriais

Lapkričio 22 d. Šiaulių miesto moksleiviai ir mokytojai turėjo retą galimybę susitikti ir pabendrauti net su trimis žinomais kompozitoriais: prof. dr. Ričardu Kabeliu, dr. Jonu Jurkūnu ir Dominyku Digimu. Svečius iš Vilniaus pristatė ir susitikimą-koncertą vedė Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja, kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė. Ji klausytojams papasakojo, jog jau nuo 2010 metų Vilniuje yra organizuojamas Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“. Šiame konkurse dalyvauja moksleiviai iki 16 metų (1-oji grupė) arba vyresni (2-oji grupė). Svarbu, kad konkursas yra anoniminis, todėl kūrinių partitūros konkursui pateikiamos be autoriaus pavardės.

Trumpai pristačiusi konkursą „Mano nata“, kompozitorė V. Striaupaitė-Beinarienė pasiūlė paklausyti ankstesniais metais prizines vietas laimėjusių moksleivių kūrinių. Buvo įdomu išgirsti modernią ir šiuolaikinę muziką, sukurtą jaunuolių ir vaikų. Originalumu bei gerai apgalvota kūrinio forma ypač išsiskyrė Kristupo Bubnelio „Preliudas“ fortepijonui (atlikėja Eglė Kižytė-Ramonienė), Gintarės Valionytės „Bach in mini“ dviem fleitoms (atlikėjos Ugnė Čepulytė ir Greta Pocevičiūtė) ir fortepijonui (koncertmeisterė E. Kižytė-Ramonienė). Susirinkę salėje klausytojai įdėmiai klausėsi neįprastos muzikos.

Kompozitorius, LMTA kompozicijos katedros profesorius dr. Ričardas Kabelis yra vienas konkurso „Mano nata“ organizatorių bei vertinimo komisijos pirmininkas. Jis pakvietė moksleivius atrasti savo pašaukimą muzikos kūryboje. Prof. R. Kabelis yra LMTA Muzikos inovacijų centro, įkurto 2014 metais, vadovas. Jo nuomone, šiuolaikiniam kompozitoriui skaitmeninės garsų technologijos tampa vis svarbesniu instrumentu. Šio centro įsteigimas suteikė galimybę iš esmės atnaujinti kompozicijos katedros studijų programas. Įdomu, kad kito tokio Muzikos inovacijų studijų centro neturi nė viena Europos muzikos akademija.

Kompozitorius dr. Jonas Jurkūnas, taip pat dėstantis LMTA, papasakojo, kaip jis tapo kompozitoriumi. Vaikystėje domėjęsis skulptūros menu, vėliau mokėsi pas garsų džiazo gitaristą Stasį Daugirdą. Pajutęs pašaukimą pats kurti muziką, jis įstojo į LMTA. Baigęs kompozicijos studijas 2007 metais, J. Jurkūnas rašo įvairių žanrų bei stilių muziką. Šis kompozitorius yra ir didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusio vaidybinio kino filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ (režisierius Donatas Ulvydas) garso takelių autorius.

Savo kūrybine patirtimi dalijosi ir jaunosios kartos kompozitorius, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos istorijos mokytojas Dominykas Digimas. Gimęs 1993 metais, jis 12 metų mokėsi groti violončele, ir tik po kurio laiko pradėjo po truputį improvizuoti. Neseniai Lietuvos kompozitorių sąjunga D. Digimą paskelbė metų jaunuoju kompozitoriumi.

Baigiantis susitikimui, prof. R. Kabelis pakvietė visus besidominčius muzikos kūryba pasilikti salėje ir pateikti rūpimus klausimus. Nenuostabu, kad norinčių daugiau sužinoti apie muzikos kūrybą netrūko, – juk Šiauliuose jaunų kūrybingų ir talentingų moksleivių tikrai yra.

Taip pat skaitykite čia -> https://muzikosantena.lt/2018/11/26/vaida-beinariene-mano-nata-keliauja/

Mokytoja Sigita Petrauskaitė

 

 

 

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.