Susitikimas su policijos atstovais

Spalio 9 ir 11 d.  Šiaulių miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai  ir Centro nuovados nepilnamečių inspektoriai susitiko su S. Sondeckio menų mokyklos dvyliktosios ir dešimtos klasės mokiniais. Paskaitoje-diskusijoje „Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“ moksleiviams buvo aiškinama atsakomybė už įvairias nusikalstamas veikas. Jaunimui priminta dėl draudimo viešojoje vietoje  vartoti alkoholį, kelti triukšmą, pirkti alkoholį ir jį perduoti vartoti nepilnamečiams bei kitus teisės pažeidimus. Didelis dėmesys skirtas įžeidimų ir šmeižto interneto erdvėje temai, konstatuojant, kad už tai tenka atsakyti įstatymo numatyta tvarka.

Bendruomenės pareigūnai kalbėjo ir apie  smurtą artimoje aplinkoje, apie tai, kad niekam neleista žeminti ir skriausti kito žmogaus. Jie supažindino  ir su smurto artimoje aplinkoje pasekmėmis. Buvo paliesta ir  narkotinių medžiagų vartojimo bei atsakomybės už šią neteisėtą veiką tema. Akcentuota, kad narkotinių medžiagų laikymas, įsigijimas, platinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir dėl to asmenys gali būti nuteisti bei patekti į įkalinimo įstaigas.

Moksleiviai buvo supažindinti  su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevenciniu projektu „XXI amžius – sukčių era: sukčiai tobulėja – aukos žioplinėja“. Jaunų žmonių prašyta informacija bei lankstinukais šia tema pasidalinti su namiškiais, pažįstamais, kaimynais, ypač vyresnio amžiaus, perspėti juos, kad neįkliūtų į sukčių pinkles. Policijos pareigūnų pateikti pavyzdžiai privertė jaunimą suklusti ir susimąstyti.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.