Susitikimas su rašytoja Gintare Adomaityte

Gruodžio 18 dienos rytmetį lietuvių kalbos pamoką ketvirtokams vedė rašytoja Gintarė Adomaitytė. Rašytoja kuria tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Rašo straipsnius, kuria pasakas, rašo romanus, dokumentinių bei vaidybinių filmų scenarijus, radijo pjeses. Autorė ne kartą apdovanota premijomis už geriausias knygas vaikams ir paaugliams, yra gavusi Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premiją už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Pirmiausiai G. Adomaitytė pristatė knygas „Laumių stalas: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ ir „Čiobrelių dvaras: Ryčio ir Vakarės nuotykiai “. Tai pasakojimas apie paežerėje gyvenančią šeimą. Aprašomi šeimos santykiai, atskleidžiamas berniuko ir mergaitės savitumas, skirtingumas, gamtos ir žmogaus santykis. Rašytoja į kasdieninį gyvenimą visiškai paprastai ir netikėtai įpina stebuklus. Susidomėję klausėmės ištraukų iš knygelių, kurias skaitė pati autorė. Mintimis nukeliavome į kvepiančią čiobrelių karalystę.

Vėliau G. Adomaitytė pakvietė mus prisiminti ir kitus vertingus ir žinomus rašytojus. Apie kiekvieną iš jų rado papasakoti tokį įvykį ar biografijos detalę, kad nori nenori įsiminsi. Mokiniams labiausiai įsiminė pasakojimas apie netradicinį geografijos vadovėlį. Tai Selmos Lagerliof knyga vaikams „Stebuklingos Nilso kelionės“. Knygos personažas – išdykęs berniukas Nilsas, paverstas nykštuku, skrieja virš Švedijos ant žąsino sparnų ir žvalgosi po gimtąją šalį iš dangaus, patiria daug nuotykių. Nilso kelionės net iki šeštojo dešimtmečio buvo pagrindinis Švedijos mokyklų geografijos vadovėlis. Bet, žinoma, jei būtų buvęs tik tradicinis vadovėlis, Nilsas nebūtų taip išpopuliarėjęs visame pasaulyje. Kaip gerai būtų, kad toks geografijos ar istorijos vadovėlis būtų sukurtas ir apie Lietuvą!

Rašytoja šiltai bendravo su vaikais, žavėjo paprastumu, meile knygai, literatūros išmanymu. G. Adomaitytė, atsisveikindama su mokiniais, paragino juos skaityti.

Esame dėkingi Gabijos Roduner tėveliui už galimybę susipažinti su įdomia rašytoja.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.