Svečių iš Slovakijos viešnagė

Spalio 24‒26 dienomis gimnazijoje lankėsi programos Erasmus+ projekto svečiai: 4 mokiniai ir 3 mokytojai iš Slovakijos Bardejovo miesto Zakladna mokyklos. Vizito tikslas ‒ susitikti projekto dalyviams iš dviejų mokyklų ir pabendrauti, nes mokytojų ir mokinių komunikavimo kompetencijos tobulinimas yra vienas iš gimnazijoje vykdomo Erasmus+ KA122 projekto tikslų.

Ruošiantis svečių priėmimui prireikė bendruomenės susitelkimo. Džiugu, kad aktyviai į veiklas įsitraukė 7, II‒IV gimnazijos klasių mokiniai, kurie lydėjo svečius visas tris dienas. Slovakijos mokiniai papasakojo apie savo šalį, miestą, mokyklą. Bardejovas yra mažas miestelis su gerai išsilaikiusiais tipiškais viduramžių įtvirtinimais, 2002 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Mūsų mokiniams tai buvo įdomu, nes 2024 metų birželį gimnazijos 20 mokinių ir 5 mokytojų komanda ruošiasi į svečius pas slovakus.

Viešnagės pradžioje svečius priėmė ir apie mokyklą papasakojo gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė. Buvo surengtas bendras svečių ir mūsų gimnazijos mokinių koncertas, kuriame lietuvių tautinius instrumentus pristatė mokytojos Reginos Vaišnorienės kanklių trio: Audronė Gegeckaitė, Augustė Gegeckaitė, Austėja Butkutė, mokytojo Alvaido Bernoto mokomas birbynininkas Eimantas Jankus. Taip pat muzikinį  kūrinį atliko mokytojos Daivos Vasauskienės parengtas ansamblis „Nesės“: Gabija Janauskytė, Medeina Janauskytė, Austėja Janauskytės ir Neda Motiejūnaitė. Svečiai-mokiniai dalyvavo mokytojos Editos Leparskienės biologijos pamokoje, o mokytojai tuo metu bendravo su kolegomis, apžiūrėjo mokyklą. Dailės mokytojas profesionalus keramikas Matúš Roman buvo sužavėtas mūsų gimnazijos mokinių dailės darbais, sėmėsi idėjų. Svečiai džiaugėsi mūsų mokinių aukšto lygio muzikiniu profesionalumu.

Gimnazijos bibliotekininkė Rasa Zurbienė surengė svečiams ekskursiją po Šiaulių miestą. Juos priėmė ir išsamiai apie mūsų miestą papasakojo vicemeras Justinas Švėgžda.

Buvo aplankytas Baltų kultūros centras, Kurtuvėnų regioninis parkas ir Jautmalkės gamtos mokykla. Šiaulių dailės galerijoje dalyvavo edukacijoje su dailininke Živile Spūdyte. Vieną dieną svečiai kartu su mūsų mokiniais ir projekto koordinatore Loreta Narušiene traukiniu keliavo į Vilnių. Ekskursijos metu gimnazistai turėjo galimybę pabūti gidais, pristatyti svarbiausius sostinės objektus, bendrauti su svečiais ir aplankyti MO muziejų.

 Susitikimo metu mokiniai ir mokytojai tobulino komunikavimo kompetenciją anglų bei rusų kalbomis, keitėsi patirtimi, aptarė nacionalinius švietimo sistemų ypatumus, planavo naujas veiklas, susijusias su vykdomu projektu.

Svečių iš Slovakijos viešnagė mokiniams dar kartą įrodė, kad reikia mokytis ne tik užsienio kalbų, bet ir paprasto kontaktinio bendravimo, kuris po pandemijos laikotarpio mokiniams vis dar yra sudėtingas.

Projektų vadovė Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.