Šventinė pradinukų netradicinio ugdymo diena

Šaltą gruodžio 23-osios rytą pirmos klasės mokiniai vyko į Kurtuvėnus. Dvaro ratinėje juos pasitiko įspūdingo dydžio milžinų ekspozicija bei šventiškai papuošta eglutė. O kiek emocijų ir džiugesio sukėlė garsus beldimas į duris! Paaiškėjo, kad už jų – pats tikriausias Senelis Kalėda iš Kalėdų žemės. Berniukai padėjo nunešti labai sunkų dovanų maišą, mergaitės palydėjo Kalėdą iki minkšto krėslo. Pirmokėliai labai susidomėję klausėsi pasakojimo apie sulūžusias roges ir  pusbrolius iš Laplandijos.

Prieš išdalindamas dovanas Senelis Kalėda kartu su vaikais lauke tempė medinę kaladę „blukį“. Taip buvo atsikratyta visais blogais darbais, pykčiais ir nesutarimais. Sudainavę Seneliui Kalėdai visas dainas, pašokę linksmus ratelius – visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Atsisveikinę su Kalėda pirmokai skubėjo į Kurtuvėnų žirgyną. Ten vaikų laukė dar viena pramoga – pajodinėjimas ant žirgo.

Antrokų rytas prasidėjo nuo filmo. Vaikai žiūrėjo nuotaikingą, įtraukiančią istoriją, kaip brolis su sese padėjo Kalėdų seneliui dalinti dovanas viso pasaulio vaikams. Kalėdų senelis nepamiršo ir mūsų antrokėlių. Mokyklos fojė vaikai rado senelio laišką ir dovanas.

Pasidžiaugę dovanėlėmis, perskaitę sveikinimus gautus iš kalėdinio pašto, mokiniai išskubėjo į Chaimo Frenkelio vilą, kur dalyvavo edukacijoje „Kalėdiniai žaisliukai iš šiaudų“. Vaikams edukacijos vadovė papasakojo, kad ankstesniais laikais, kai dar nebuvo elektros, žmonės eglutes puošdavo obuoliais, riešutais, saldainiais, iš popieriaus karpytomis snaigėmis, girliandomis bei žaisliukais iš šiaudų. Šiaudus reikėdavo ruošti vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje – prisipjauti skirtingo storio, išdžiovinti, išlyginti, supjaustyti…

Vaikai mokėsi pasidaryti paprasčiausią kalėdinį žaisliuką iš trumpų šiaudelių, suvertų ant lininio siūlo. Pasirodo, norint pasidaryti dailų žaisliuką, reikia nemažai atidumo, kruopštumo ir kantrybės.

Džiugu, kad žaisliuką iš šiaudų pasigamino visi edukacijos dalyviai – galės papuošti savo Kalėdų eglutę…

Trečiokų rytmetis taip pat prasidėjo nuo 1945 metais sukurto animacinio filmo „Žiemos pasaka“ peržiūros. Buvo prisiminti Kūčių, Šv. Kalėdų papročiai, tradicijos, mokiniai būrėsi, traukė laimingą šiaudą, porinį pupelių skaičių, o išsitraukę saldžius burtus, grupelėmis kūrė šventinius sveikinimus, žiūrėjo gimnazijos 5 ir 7 klasių mokinių sukurtus sveikinimo atvirukus. Nepamiršta ir klasės tradicija – gardžiavimasis svarainių arbata su meduoliais, mandarinais, linkėjimai sau ateinantiems metams.

Antrokai ir trečiokai drauge su savo choro mokytoja Rita Daukantaite dainavo šiais mokslo metais išmoktas daineles, kurias įrašė ir nusiuntė pasidžiaugti tėveliams.

Ketvirtos klasės mokiniai šventinį laikotarpį pradėjo apsilankymu Kauno valstybiniame teatre. Mokiniai žiūrėjo baletą „Sniego karalienė“. Vėliau aplankė Kauno miesto kalėdinę eglutę, pasivaišino meduoliais bei karštu šokoladu, stebėjo miesto saviveiklininkų pasirodymus.

Paskutinę dieną prieš atostogas mokiniai susirinko į klasę nešini dovanėlėmis ir šilčiausiais linkėjimais savo klasės draugams. Suradę po eglute paskutinę gruodžio mėnesio užduotį, skubėjo ją įgyvendinti. Mokiniams reikėjo aplankyti savo miesto eglutę ir prie jos nusipaveiksluoti. Vėliau ketvirtokai smagiai leido laiką klasės diskotekoje bei žaisdami žaidimus.

Turiningai praleidę laiką, linkėdami vieni kitiems gražiausių metų švenčių, visi atsisveikino atostogoms. Iki pasimatymo Naujaisiais metais!

Pradinių klasių mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.