Tado vasara su keliaujančiu jaunimo orkestru

Asociacija AGATA, kartu su užsienio partneriais laimėjusi projektą, šią vasarą organizavo tarptautinio keliaujančio jaunimo orkestro kūrybines dirbtuves ir turnė po Europą. Į orkestro sudėtį buvo renkami  po 8 muzikantus iš Lietuvos,  Latvijos, Estijos bei orkestro šeimininkės Prancūzijos. 32 jauni muzikantai iš keturių Europos šalių  turėjo susijungti į keliaujantį jaunimo orkestrą. Tik perskaitęs šią informaciją dvyliktokas Tadas  ryžosi išmėginti jėgas atrankoje.

Muzikantų atranka į „Keliaujančio jaunimo orkestrą“ vyko keliais etapais. Pirminę dalyvių atranką Lietuvoje  vykdė Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Komisija, sudaryta iš muzikos profesionalų, atrinko kandidatus, kurie pateko į antrą atrankos etapą. Antrame atrankos etape kiekvienas dalyvis turėjo paruošti ir atlikti savo sukurtą improvizaciją bei vieną iš trijų numatytų kūrinių. Dalyvių pasirodymai buvo nufilmuoti, o video įrašai – patalpinti projekto internetinėje svetainėje Trečiasis ir paskutinis atrankos turas vyko birželio pradžioje Taline, kur komisija, sudaryta iš tarptautinių muzikos profesionalų, atrinko galutinį „Keliaujančio jaunimo orkestro“ sąstatą. Tadas sėkmingai pasirodė atrankose ir dalyvavo orkestro kūrybinėje stovykloje.

Tai yra modernaus orkestro projektas, apimantis skirtingus muzikinius stilius (džiazą, pop, folkmuziką), skirtas kultūriniams mainams ir jaunimui skatinti. Projektu buvo siekiama suburti geriausius ir gabiausius jaunus muzikantus iš šalių partnerių: Prancūzijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos.  Atlikėjai susitiko istoriniame prancūzų Nanto mieste, kur tris liepos mėnesio savaites vyko kūrybinės dirbtuvės. Čia jie kūrė koncertinę programą tema „Pirmasis pasimatymas“. Muzikantai, pasitelkę meilės dainas ir įvairių žanrų muziką, pakvietė klausytojus prisiminti pirmojo pasimatymo virpulį. Koncerto metu skambėjo žinomiausios meilės dainos iš kiekvienos šalies Tačiau kūrybinis darbas sulig stovykla nesibaigė: tarptautinis 32 muzikantų kolektyvas Rygoje įrašė albumą ir beveik iki vasaros pabaigos koncertavo keturiose projekte dalyvaujančiose šalyse.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.