Tapk donoru

Spalio 24 dieną gimnazijoje vyko mokinių susitikimas su Nacionalinio kraujo centro darbuotoja Inga Krivickiene, kurį organizavo mokytoja Rita Valiukienė. I. Krivickienė papasakojo apie Šiaulių miesto medikų darbą organizuojant donorystės akcijas, parodė šia tema sukurtą filmą.

Gimnazistai sužinojo, kad labiausiai reikia Rh neigiamo kraujo, nes žmonių turinčių šią kraujo grupę yra mažiau. Duoti kraujo gali visi norintys nuo 18 iki 65 metų. Donoras neturi vartoti vaistų ar sirgti. Taip pat duoti kraujo negalima neseniai persirgus rimtomis ligomis, po įvairių auskarų vėrimo ar tatuiruočių procedūrų. Per metus vyrams kraujo galima duoti ne daugiau kaip 5 kartus, o moterims – ne daugiau kaip 4 kartus. Tarpai turi būti ne mažesni kaip 60 dienų. Didžiausias kraujo poreikis ligoninėse būna vasarą, kai padaugėja avarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų, nes žmonės per daug atsipalaiduoja poilsiaudami. Tada kraujo poreikis ligoninėse ženkliai išauga. Statistiškai vieno donoro kraujo dozė gali išgelbėti 3 žmonių gyvybes, bet išskirtiniais atvejais gali ir vienam pacientui  jos nepakakti.

Geriausia motyvacija tapti donoru – žinojimas, kad kažkam duodamas kraujas išgelbsti gyvybę. Žinojimas, kad gelbsti kitam gyvybę, yra didžiausias nuopelnas.

Po susitikimo dauguma gimnazistų susidomėjo gauta informacija ir ruošiasi tapti donorais.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.