Tarpmokyklinis gamtamokslinis renginys „Aplink Talkšą“, skirtas Tarptautinei biologinės įvairovės dienai paminėti

Gegužės 24 dieną Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo aštuntąjį tarpmokyklinį gamtamokslinį renginį „Aplink Talkšą“. Tarptautinei biologinės įvairovės dienai paminėti skirtame renginyje gamtamokslinę kompetenciją tobulino 5 Šiaulių mokyklų mokiniai: Ragainės, Zoknių, Gegužių progimnazijų, Sauliaus Sondeckio menų ir Lieporių gimnazijų.

Ežero ekologinio tako stotelėse atlikdami praktines užduotis mokiniai išmoko nustatyti medžio aukštį, smėlio ir vandens temperatūrą, oro taršos zoną, nitratų ir nitritų kiekį Talkšos ežero ir Kulpės upės vandenyje, pagaminti augalų lapų atliejų iš gipso bei darniai dirbti komandoje. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas biologinės įvairovės pažinimui. Renginio dalyviai buvo mokomi naudotis rūšių nustatymo raktu, atpažinti augalų, kerpių, paukščių rūšis.

Reflektuodami renginį dalyviai ragavo vandenį bandydami nustatyti iš kur jis: iš saugaus ir ištirto gręžinio, vandentiekio vamzdžių ar parduotuvėje pirkto butelio. Buvo gera nustačius, kad visas vanduo yra skanus ir labai gaivina po reikšmingų darbų.

Šis renginys įrodo, kad pamokas labai paprasta iš klasės perkelti į ežero pakrantę ar miško pakraštį ir prasmingai išnaudoti pailgėjusius mokslo metus. Džiaugiamės turėdami puikias gamtines aplinkas netradicinėms pamokoms vesti pačiame Šiaulių miesto centre.

Biologijos mokytojos Edita Leparskienė ir Asta Vaičiūnienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.