Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji žinoma kaip garsaus danų pasakų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena, kuri nuo 1967 metų minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Prisimenamos mėgstamiausios vaikų knygos.

Vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaikų knygų yra istorijos apie Harį Poterį. Berniukas apvaliais akinių rėmeliais, įžengęs į knygų pasaulį, sužavėjo visus. Šį herojų yra pamėgę ir gimnazijos trečios klasės mokiniai.

Minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, trečiokai su savo mokytoja Jolanta užsuko į biblioteką ieškoti knygų apie Harį Poterį, nes buvo girdėję, jog čia jų yra. Pasirodo, viskas kiek sudėtingiau – knygų burtai jas kažkur paslėpė. Teko imti „paskirstymo“ skrybėles, burtis į 4 koledžų komandas ir su stebuklinga lazdele eiti jų visų ieškoti. Po sudėtingų paieškų visos septynios knygos sėkmingai buvo surastos. Dar burtai lėmė, jog iš kažkur atsirado ir aštunta, naujausia Hario Poterio knygos autorės J. K. Rowling knyga „Ikabogas“. Vaikai knygas apžiūrėjo, po to į rankas paėmė ir savo atsineštas knygas apie Harį Poterį, prisiminė istorijų apie šį pamėgtą veikėją. Palinkėję vieni kitiems per šventes išridenti kuo daugiau slibino kiaušinių, užrašė burtažodžius sidabrinėmis raidėmis ir užkerėjo, kad visos  naujos knygos bibliotekoje būtų skaitomos.

Kol burtai veikti nenustojo, visi iš bibliotekos grįžo į klasę, kur jų laukė virtuali ir galbūt neužkerėta Kahoot viktorina apie Harį Poterį.

Gimnazijos bibliotekininkė Rasa Zurbienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.