Tarptautinio kalėdinių atvirukų konkurso laureatės ir parodos dalyviai

Gruodžio mėnesį buvo paskelbti tarptautinio mokinių meninės kūrybos konkurso „Kalėdinis atvirukas“, kurį kasmet nuo 2016 metų rengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Dailės mokytojų asociacija, rezultatai.

Konkursui šiemet atsiųsta net 1050 kūrinių ne tik iš visos Lietuvos miestų bei rajonų, bet ir iš Egipto, Ispanijos, JAV, Rusijos ir Švedijos. Iš kiekvienos amžiaus grupės (7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų mokinių) vertinimo komisija atrinko po 5 geriausius darbus (iš viso 15), kurių autoriai apdovanoti LMNŠC laureatų diplomais, rėmėjų dovanomis, LR Seimo vicepirmininkės R. Mikulėnaitės-Morkūnienės padėkomis ir dovanomis su LR Seimo atributika.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokinių darbai buvo pastebėti šešių kompetentingų vertinimo komisijos narių, vadovaujamų komisijos pirmininko, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros doc. Gedimino Žuklio, ir turime netgi dvi šio konkurso laureates – IIa gimnazijos klasės mokinę Kotryną Mickutę (15–18 metų amžiaus grupė), jos mokytoja A. Juškaitė, bei 8 klasės mokinę Rusnę Stonytę (11–14 metų amžiaus grupė), jos mokytoja V. Lesauskienė.

Deja, pandeminė situacija ne tik atėmė šio konkurso laureatų džiaugsmą apsilankyti Vilniuje, būti iškilmingai apdovanotiems pačios Seimo vicepirmininkės LR Seime, tačiau ir apskritai iš Seimo mus pasiekė tik du vokai – vienai laureatei ir vienai mokytojai. Kita laureatė Rusnė taip ir liko negavusi apdovanojimų, nors buvo įdėtos visos pastangos (rašyta, skambinta, prašyta), kad jie mus visgi pasiektų. Deja. Kalta, matyt, šventinė siuntų suirutė, o pakartotinai Seimo kanceliarija nieko nebesiuntė… Tikėjomės sulaukti abiejų laureačių visų apdovanojimų, parodyti juos, todėl taip ilgai neskelbėme konkurso rezultatų, o jie iš tiesų labai svarūs.

Bet ir tai dar ne visi laimėjimai. Komisija profesionaliai atrinko ir suformavo 60 darbų parodos LR Seime kolekciją. Į parodą, be laureačių darbų, buvo atrinkti dar septynių mūsų gimnazijos mokinių darbai – mažiausios autorės pirmokėlės Rugilės Norvilytės (mokytoja J. Šaltė), aštuntokų Ramintos Korsakaitės ir Oresto Olišausko (mokytoja V. Lesauskienė) ir IV gimnazijos klasės mokinių Emilijos Grušaitės, Erlando Visockio, Agnės Šimėnaitės bei Emilijos Storožišinaitės (mokytoja A. Juškaitė). Taigi – tarp 60 parodos dalyvių, net 9 autoriai – mūsų sondeckiukai!

Malonu, jog konkurso organizatoriai tarp keleto išskirtines atvirukų kolekcijas pristačiusių mokyklų, mini ir mūsų, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją.

Didžiuojamės mokinių pasiekimais, sveikiname juos ir kviečiame visus pasidžiaugti ne tik laureačių ir parodos LR Seime dalyvių darbais, bet ir visais konkursui sukurtais atvirukais, nors ir labai pavėluotai.

Kiti konkursui siųsti atvirukai.

Mokytojos Vilija Lesauskienė ir Aida Juškaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.