TARPTAUTINIS AKORDEONISTŲ KONKURSAS „VILNIUS 2011“

Balandžio 5 – 9 dienomis Lietuvos akordeonistų asociacija organizavo Tarptautinį akordeonistų konkursą  „Vilnius 2011“, kurio metu vyko ir tradicinis jau devintas Lietuvos akordeonistų konkursas. Renginys vyksta nuo 1994 metų ir sukviečia į sostinę akordeonistus iš visų šalies kampelių. Tai galimybė pabendrauti, pademonstruoti savo meistriškumą. Daugeliui jaunųjų atlikėjų tai startas siekiant atlikėjo karjeros ir pedagoginių aukštumų.

Konkurso dalyviai pagal amžių ir atliekamos muzikos žanrą buvo suskirstyti į 11 kategorijų.

Dirbo 40 vertinimo komisijos narių, dalyvavo 14 šalių atstovai.

Puikiai konkurse pasirodė Šiaulių S. Sondeckio konservatorijos auklėtiniai. Lietuvos akordeonistų konkurse I-ąsias vietas pelnė Tadas Motiečius, Eglė Bartkevičiūtė, duetas Eglė Bartkevičiūtė ir Kelmės meno mokyklos mokinys Gytis Kaušius, II-ą vietą laimėjo Deividas Jocius, diplomantais tapo Tautvydas Malūkas, Rugilė Kudulytė ir akordeonistų kvintetas Edita Petkevičiūtė, Laura Daujotaitė, Brigita Dambrauskaitė, Julija Milerytė, Gintarė Varanavičiūtė. Visi jie turėjo teisę dalyvauti tarptautiniame konkurse   „Vilnius 2011“.

Tarptautiniame konkurse I-ąsias vietas laimėjo  Tadas Motiečius ir akordeonistų  duetas Eglė Bartkevičiūtė ir Kelmės meno mokyklos mokinys Gytis Kaušius, II – ą vietą pelnė Eglė Bartkevičiūtė, III-ąją  laimėjo Deividas Jocius. Tarptautinio konkurso diplomantais tapo akordeonistų kvintetas Edita Petkevičiūtė, Laura Daujotaitė, Brigita Dambrauskaitė, Julija Milerytė ir Gintarė Varanavičiūtė, vadovaujamas mokytojo Jono Markevičiaus. Konkurso dalyvių mokytojai Marytė ir Jonas Markevičiai ir Daiva Vasauskienė džiaugiasi, kad jų auklėtiniai ne tik puikiai pasirodė konkurse, bet ir  turėjo galimybę susipažinti su akordeono meno padėtimi Lietuvoje, matyti kaip mes atrodome tarptautiniame kontekste.

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.